Çözüldü Sıfırlama işlemi Darkcomet'i siler mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

nih

Hectopat
Makaleler
1
Selamlar arkadaşlar. Bir şeyi merak ediyorum. Windows 10 sıfırlama işlemi darkcomet Rat'ını temizleyebilir mi? Veyahut darkcomet Rat'ı bilgisayarda takılı olan USB belleği etkiler mi?

Çözüm
Kaspersky, Malwarebytes sonuçları temizse backdoorlar, trojanlar vs. hakkında endişelenmenin paranoyaklık olduğunu söyleyebilir miyiz?
Kaspersky IS ve üzeri kuruluysa, yeni bir zararlı değilse evet söyleyebiliriz.
tespit edilmesi zor olan bu zararlıları temizlemeye yeter mi?
Tespit edilmesi zor değil. Dediklerinden daha gizli çalışan zararlı kimlikleri var. Temizlemek girdikten sonra olur. AV'nin amacı girmeden engellemek. Bu yüzden girmeden engelleyecektir, temizlemeye de gerek kalmayackatır. Yeni bir zararlı ise girse de tespit edecektir çoğu zaman ve sizi uyaracaktır bir şekilde.
Enfekte olduğu kısıma bağlı. Mesela recovery dosyalarına enfekte olursa silinmez. Ayrıca belirtmeliyim ki sıfırlama işlemi hiç sağlıklı değil ve temiz kuruluma oranla çok uzun sürüyor.

Enfekte olduğu kısıma bağlı. Mesela recovery dosyalarına enfekte olursa silinmez. Ayrıca belirtmeliyim ki sıfırlama işlemi hiç sağlıklı değil ve temiz kuruluma oranla çok uzun sürüyor.
Darkcomet 10 yaşındaki çocuğun bile hazırlayabildiği basit bir RAT virüsü. Merak için açtım konuyu, Darkcomet'in recovery dosyalarını enfekte etme, bilgisayara takılı USB'ye bulaşma gibi özellikleri var mı ki?

Darkcomet 10 yaşındaki çocuğun bile hazırlayabildiği basit bir RAT virüsü. Merak için açtım konuyu, Darkcomet'in recovery dosyalarını enfekte etme, bilgisayara takılı USB'ye bulaşma gibi özellikleri var mı ki?
Bilmiyorum hayatımda hiç RAT virüsü yemedim ve 21. yüzyılda yiyen var mı bilmiyorum. Kaspersky ile tarama yapınca hangi dizin altında olduğu gözüküyor.

Darkcomet olduğu kanısına nereden vardınız? Antivirüs ile tespit ettiyseniz neden temizlemek yerine sıfırlamaya girişiyorsunuz?

Zararlı durumlarında sıfırlama yapmanızı tavsiye etmiyorum. Ya zararlıyı temizleyin ya da pire için yorgan yakacağım diyorsanız temiz kurulum yapın ki önermiyorum günümüzde zararlılar için format atmak gereksiz.

Darkcomet olduğu kanısına nereden vardınız? Antivirüs ile tespit ettiyseniz neden temizlemek yerine sıfırlamaya girişiyorsunuz?

Zararlı durumlarında sıfırlama yapmanızı tavsiye etmiyorum. Ya zararlıyı temizleyin ya da pire için yorgan yakacağım diyorsanız temiz kurulum yapın ki önermiyorum günümüzde zararlılar için format atmak gereksiz.
Merak için açtım konuyu, cevabını merak ettiğim bir soru sadece.

Geri
Yukarı