Sigara kilo verdiriyor mu?

Öncelikle sigara içen insan bana göre engellidir( zihinsel engelli) bu arkadaş da bunu kilo verme isteğine ek olarak kanıtladı kilo nasıl verilir kalori açığı denen bir şey vardır boy kilo yaş endeksinize göre örneğin günlük 3000 kalori almanız gerekiyorsa 2000 kalori alırsınız bol miktarda su içersiniz basit şeker nişasta ve ekmek yemezsiniz ve kardiyo antrenmanları yaparsınız (basit yürüyüş ip atlama bisiklet vs.) Fakat bunların yerine ben size sigara içmenizi oneririm bolca için çünkü ülkeye düzgün mantıklı düşünen zihinler insanlar lazım.

Hocam sigara yerine Gym'me gitseniz o parayla hem de kasda yaparsınız.
Gittimdr hocam irade lazım baya zor yani.

Sadece sıgara içiyorsun diye 90 kilodan 75 kiloya düşemezsin.

Vücüduna zarar vermen önemli değilse kilo verirken bazı iğneler oluyor sana tokluk hissi uyandırtım kild verdirten diyetisyenler verebiliyor mu bilmiyorum ama onu kullan.
Sizin dediğiniz o igne de sigara kadar gideri var zaten.

Öncelikle sigara içen insan bana göre engellidir( zihinsel engelli) bu arkadaş da bunu kilo verme isteğine ek olarak kanıtladı kilo nasıl verilir kalori açığı denen bir şey vardır boy kilo yaş endeksinize göre örneğin günlük 3000 kalori almanız gerekiyorsa 2000 kalori alırsınız bol miktarda su içersiniz basit şeker nişasta ve ekmek yemezsiniz ve kardiyo antrenmanları yaparsınız (basit yürüyüş ip atlama bisiklet vs.) Fakat bunların yerine ben size sigara içmenizi oneririm bolca için çünkü ülkeye düzgün mantıklı düşünen zihinler insanlar lazım.
Sizin dediğinize göre dünyanın yarısı engelli o zaman keske demekle olsa sadece.

Eve geldimi yemezsem laf yaparlar bir öğün tıkunayım mu ne yapayım?

Burayı anlayamadım, bu bir bahane mi?(Aynı şey sigara içinde geçerli.) Normal bir şekilde kilo vermek için yememeniz gerektiğini açıklayın ve kendinizin kilo, boy, yaş ölçülerinize göre günlük almanız gereken kaloriyi hesaplayın, bunun için siteler bile var, araştırarak bulabilirsiniz. Daha sonra günlük almanız gereken kalorinin daha aşşağısını aldığınız bir beslenme düzeni oluşturun, örnek günlük almanız gereken kalori 2000, siz bunu 1700'e indiriyorsunuz ve ona göre bir beslenme düzeni oluşturuyorsunuz o kaloriye denk. 1700'lük beslenme düzenini bayadır deniyorsunuz 1 ay civarı, pek sonuç göremediniz mi? 1500'e indirin ve uygulayın, artı olarak fitness, kardiyo gibi şeyleri yaparsanız çok daha iyi olur.

Burayı anlayamadım, bu bir bahane mi?(Aynı şey sigara içinde geçerli.) Normal bir şekilde kilo vermek için yememeniz gerektiğini açıklayın ve kendinizin kilo, boy, yaş ölçülerinize göre günlük almanız gereken kaloriyi hesaplayın, bunun için siteler bile var, araştırarak bulabilirsiniz. Daha sonra günlük almanız gereken kalorinin daha aşşağısını aldığınız bir beslenme düzeni oluşturun, örnek günlük almanız gereken kalori 2000, siz bunu 1700'e indiriyorsunuz ve ona göre bir beslenme düzeni oluşturuyorsunuz o kaloriye denk. 1700'lük beslenme düzenini bayadır deniyorsunuz 1 ay civarı, pek sonuç göremediniz mi? 1500'e indirin ve uygulayın, artı olarak fitness, kardiyo gibi şeyleri yaparsanız çok daha iyi olur.
Onu biliyorum zaten kalori açığı fakat hiç yemedi mi olmaz diyorlar illa yediriyorlar yani onu da düşündüm merak etmeyin.

Evet yaklaşık 1.5 milyar kişi sigara içiyor ve hepsi engelli nokta.
Aynen sen dedin diye hepsi engelli oluyor kardeşim.

Onu biliyorum zaten kalori açığı fakat hiç yemedi mi olmaz diyorlar illa yediriyorlar yani onu da düşündüm merak etmeyin.

Ne bekliyorsun cidden? Yiyerek kilo vereceğini falan mı? Gerçekten istiyorsan iradeni sağlam tut ve ona göre ye dediğim gibi, seni zorla bağlayıp yemek yedirtmediklerini varsayıyorum.

@LEGEND.35, eğer hayatının küçük bir çoğunluğunda bile zayıf olmadıysan veya o tarz bir durum varsa veya kendine güvensizlik, bu sana imkansız gibi gelebilir, ama gerçekten inançlı ol bunu yapabileceğine ve bunu azimle uygulayıp 2-3 bile yaparsan farkı görebilirsin. Yani umutsuz olma, tüm olay sende.

Son düzenleme:

Aynen sen dedin diye hepsi engelli oluyor kardeşim.

Ben dedim veya 3. bir başka şahıs dedi fark etmez bir insan sağlıklı yaşamak temiz kokmak yüzmek koşmak spor yapmak varken kendi parasıyla kendini zehirleyip 2 adım atınca köh köh öksürmeyi leş gibi kokmayı tercih ediyorsa iradesini kontrol edemiyordur yani kısaca engellidir nokta.

Yeni konular

Geri
Yukarı