Sigara ve alkol neden kullanılır?

Evrim Ağacının bu videosunu bir izleyin, zaten 1 dakikalık bir Shorts videosu.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Siniri azaltmak için içiyorlarmış ama bildiğim kadarı ile alkol ve sigara geçici olarak siniri azaltsa dahi daha sonra daha fazla sinirli olmanıza neden oluyor.

Sigaranın savunulacak yanı yok fakat durum alkol için farklı.

Kararında içildiğinde faydaları var. Ayrıca bazı alkollü içeceklerin tadı da oldukça güzel.

Katılıyorum hiç sigara içmedim ama biranın tadı bayağı güzel geliyor aşırıya kaçılmadıkça zararı yok.

Sigara da içtim alkol de içtim sigara harbi çok kötü 1-2 kere içtim bir daha hiç içmedim. Sigara içenler sırf bağımlı olduğu için içiyor bence. Niye bağımlı olduklarını da anlamadım.
Fakat dozunda bırakırsan alkolün kafası çok güzel ve sigara kadar zararlı değil. Dozunu kaçırırsan hayatı zindan ettirir sürekli alırsan da karaciğere, mideye birçok zararı var. Üstelik az dozda alınan alkolün birçok faydası var.
Alkol Tüketiminin Sınırları Nelerdir? Az veya Orta Miktarda Alkol İçmek Faydalı mı, Zararlı mı? - Evrim Ağacı

Sigaraya önceden başlayanlar hadi cahillik etmiş ve başlamışlar, ama şu an başlayanların kendini savunabileceği hiçbir yanı yok bence. Hem cebine, hem sağlığına hem de çevreye zarar. Bırakmanın da yolları var artık. Hala içenlere saygı duymuyorum.

Geri
Yukarı