Sigara ve alkol neden kullanılır?

Sana hak verdim bende yanlis anlamış olabilirsin sonuçta pakete öldürür yazıyor ama insan bunu alıyor saçmalık
Saçma bir şeye para vermek yerine sokak hayvanlarına mama alsınlar, bağış yapsınlar. Sigara içilen ortamda durmak bile zarar. Zarardan başka bir şey değil. Bazıları şunu diyor: Ben sigarasız yapamam. Yanlış, bu hayat sigarayla ya da alkolle yürümez. Su mu bu?

Saçma bir şeye para vermek yerine sokak hayvanlarına mama alsınlar, bağış yapsınlar. Sigara içilen ortamda durmak bile zarar. Zarardan başka bir şey değil. Bazıları şunu diyor: Ben sigarasız yapamam. Yanlış, bu hayat sigarayla ya da alkolle yürümez.
Sigara çok zararlı zaten boş para onun yerine biriktirip çocuklarının ihtiyacını alsınlar

Sigara çok zararlı zaten boş para onun yerine biriktirip çocuklarının ihtiyacını alsınlar
Aynen öyle. Sadece bir kişi değil, çoğunluğun yapması gerekir. Bir adam/kadın sigaraya verdiği paraları kumbaraya koyuyorlar. Kumbaradaki parayı da öğrencilere verirse... Yani eğitim masrafları için... Ya da başka yardımlar için kullanılsa bu paralar. Dediğim gibi olsa ama imkansız. Yaklaşık Türkiye'de 15 milyon kişi sigara içiyormuş (internette öyle yazılıydı).

Aynen öyle. Sadece bir kişi değil, çoğunluğun yapması gerekir. Bir adam/kadın sigaraya verdiği paraları kumbaraya koyuyorlar. Kumbaradaki parayı da öğrencilere verirse... Yani eğitim masrafları için... Ya da başka yardımlar için kullanılsa bu paralar. Dediğim gibi olsa ama imkansız. Yaklaşık Türkiye'de 15 milyon kişi sigara içiyormuş (internette öyle yazılıydı).
O ne öyle çok fazla azalmalı

Sigara kullanmıyorum, ayda bir zevkine puro içerim. Yalnızca zevk amaçlı, bir nedeni yok. Alkol konusuna gelirsek, çok güzel hissettiriyor. Toplamda %30 alkol oranı sağlayacak şekilde iki şişe içip sahilde takılıyoruz, verdiği keyif ve zevk seni bağımlı edip tekrar tekrar içtiriyor ve gittikçe daha sık kullanmaya başlıyorsun. Birkaç saate içmeye gideceğim 😀

Sigaraya alkole olduğum kadar sıcak değilim. Uzun vadede zararını belli ediyor. Kısa bir yokuş çıktığında, bir yere yetişmek için koştuğunda vs. hemen tıkanıyorsun. Nadiren tüketirim, paket de almam. Otlanıyorum.

Alkol tüketmeyi seviyorum. Zaten her gün tüketecek bütçe de ayırmak istemediğimden, istesem de bağımlısı olamıyorum. Arada tüketildiğinde de zararı olan bir şey değil zaten. Maksat toplanıp sohbet edilsin işte. Yoksa alkolün de pek bir olayı yok. Kararında tüketince ikisinin de bağımlısı olmuyorsun.

Geri
Yukarı