Sigara ve alkol neden kullanılır?

Bağımlılık, Özenti, İradesizlik bir sürü nedeni var ama en başta iradesizlik geliyor (bence), Sonra bırakırım diye yalanlar vs vs.

Alkol güzel bir his veriyor. Alkolü sabah akşam bağımlı gibi içmediğin sürece sorun yok. Tabii sağlıklı değil, karaciğerden çok küfür yiyorsun.

Sigara ise tamamen nikotin bağımlılığından ibaret. Arkadaş ortamından başlar ve bırakamazsın. Vücuda güzel bir his vermez, stresi anlık olarak azaltsa da oran olarak sürekli sigara içen biri içmeyen birine göre daha stresli olur. Tamamen vücuda zarar, cebe zarar. Asla arkadaş ortamında gaza gelip falan bir kere içeyim demeyin. Ben bir kere arkadaş ortamında denedim, canım çekti. Bir daha içenin dedim. :D

Gerçekten merak ediyorum. Kullananlar neden kullanıyor?
Keyfine içen var, öylesine içen var. Çok tiplemesi var yani. Mesela akolü bazı yemeklerin yanında güzel gitsin diye kullananlar var ki bazılarının yanında cidden iyi gidiyor. Sigara olayı tamamen keyfi. Mesela bana 1 paket verin 6-9 ay gider bana.

Sigarayı içenleri bağımlı olarak görüyorum. Ağzıma 1 kere dahi sürmedim sürmeyeceğimde, ama alkol ve nargileyi de ortam olursa sohbet muhabbet olursa veya bir şeye canımı çok sıkıyorsam anlık dertleri unuttursun diye ayda yılda içiyorum.

Sigaranın herhangi bir esprisi yok. Sadece bağımlılık yapıyor. Tadı falan da güzel değil. İçenlerin rahatlama sebebi o anki nikotin ihtiyaçları.

Alkol ise abartılmadığı sürece içecek olarak tüketilebilir. Bazı kişiler alkolü aşırı kötü bir şey olarak gösterse de abartmadığınız sürece çok bir zararı olmaz. Fazla alkol oranı yoksa bir gazoz çeşidi olarak düşünebilirsiniz içtiğiniz içeceği.

Yeni konular

Geri
Yukarı