Sigaraya başlamak

Hayatımdaki en büyük pişmanlıktır sigara. 15 yaşından beri içiyorum yaşım 38. Bir taneyle bağımlı filan olmazsın ilk içerken güzel gelir ama bırakılmıyor irade zayıfsa benim gibi.

Sen kafaya koymuşsun ama bırakabilmek için yıllarca uğraşan ve 7 yıldır da içmeyen bir büyüğün olarak söylüyorum.

Merak etme, deneme, içilecek bir şey değil.

1. uyuşturucu, 2. alkol, 3. sigara.
Bunlardan uzak durun.
Kesinlikle. Er ya da geç zaten hatanı anlayıp, konuya geri dönüp “Keşke sizi dinleseydim” yazacaksın. O yüzden, bu hatayı yapıp bizzat yaşamış kişileri dinlemek lazım.

İlk çekişte bayağı bir başın dönecek ve sanki madde almış gibi hissedeceksin. Önerim marlboro touch Blue ve kent D-line Blue olacaktır. Hafifler çünkü.

Sigaraya da başlanmaz artık. :)

Ben yaklaşık 3 aydır hiç içmiyorum ama...... Bu konuyla ilgili uzun detaylı yazı yazmayı düşünüyorum inş bakalım.

Selam.
İlk defa sigara içeceğim. Sizce hangi marka ile denemeliyim?
20 yaşındayım ve denemediğim şeyleri denemeyi çok seviyorum. İçimde merak kalmasın istiyorum.
Denemediğim alkol çeşidi kalmadı viski vodka tekila şarap vs. Türkiye'de bulunan her bira çeşidinden de içmiş bulunmaktayım. "alkol bağımlısı değilim sadece 1 kere deneyip bırakıyorum."
Daha önceden nargile ve elektronik sigara içmişliğim var meraktan ve hiçbirisi bağımlılık yapmadı.
Fakat sigara beni aşırı korkutuyor, ya bağımlı olursam düşüncesi beni bitiriyor...
Maalesef ki merakıma yenik düştüm ve yarın sigara deneme kararı aldım. Sizce hangi marka ile denememi önerirsiniz?
"İlk ve son defa içeceğim için güzel içmek istiyorum fakat hangisi daha güzeldir emin değilim."

Biz bu laneti bırakalım diye 40 takla atıyoruz şu soruya bak.. başlama yahu... başladınmı bu mereti bırakman zor ihtimal.. istisnalar var ama gencecik cocuksun ne yapacaksın sigarayı.. başka şeylere meraklanmanı tavsiye ederim. burda bide marlboro, parlement tavsiyesinde bulunanları görünce dumura uğradım.. yuh..

Bırakabilmeniz ne güzel hocam. Bekliyorum yazınızı.

3 ayda kimseye bıraktı denmez benim çevremde var adam 5 yıldır içmiyor yakmadan sigarayı içmeye çalışıyor..

Geri
Yukarı