Sigaraya içmeye neden başlanılır?

Tails

Decapat
Katılım
4 Mayıs 2018
Mesajlar
336
Çözümler
1
Yer
Eskişehir
Sigaradan biraz zarar görsünler anlarlar zararını. Babam çok sigara içiyordu. 2-3 hafta önce sigaradan ameliyata girdi artık ağzına sürmüyor.
 

Vavien.

Terapat
Katılım
20 Aralık 2014
Mesajlar
9.466
Makaleler
6
Çözümler
196
Yer
İstanbul
Lisede 5-6 dal içmişliğim var. Sarmadı. Gözlemlerime göre içenler de niye içtiklerini bilmiyorlar.
Merak ettiğim nokta neden sigaranın havalı olduğunu düşündüğünüz?
Bazı filmlerde çok güzel sigara sahneleri var. Gayet havalı. Ama herkes içince öyle olmuyor işte.
 

Vavien.

Terapat
Katılım
20 Aralık 2014
Mesajlar
9.466
Makaleler
6
Çözümler
196
Yer
İstanbul
Neden içtiğinizi bilmiyorsanız artık refleksiniz haline gelmiş diyebilir miyiz? Özellikle günün belli saatleri veya bir aktiviteden sonra mı kullanıyorsunuz?
Böyle yapan tanıdıklarım var. Her gün öğle arasının başında ve sonunda 1 dal içen. Hatta hafta sonu buluştuğumuzda bile yarım saat civarı oynama ile yine o saatte içtiğine şahit oldum.
Keza canım sıkıldı bi' yakayım yapanı da var. Trafikte birine sinirlenip yakanı da var. Hatta çay içtikten sonra sigara içmeden duramayanı bile var. Ağzının tadı bi' değişik oluyormuş sigara içmezse.
 

.I.N.И.A.

Kilopat
Katılım
19 Eylül 2016
Mesajlar
2.798
Makaleler
2
Çözümler
6
Neden içtiğinizi bilmiyorsanız artık refleksiniz haline gelmiş diyebilir miyiz? Özellikle günün belli saatleri veya bir aktiviteden sonra mı kullanıyorsunuz.

Kullanmaya nasıl başladınız?
Sıkılma, sevmediğim işten ve insanlardan uzaklaşma ve boşlukları doldurmak yüzünden diyebilirim. Dediğin gibi refleks ve alışkanlık oluyor bir yerden sonra. Genellikle herhangi bir aktivite sonrası yakma ihtiyacı oluyor. Boşlukları doldurma ve alışkanlıktan dolayı sanıyorum. Çünkü evdeyken ve sevdiğim işleri yaparken ya da sevdigim insanlarla isem icmiyorum.
 

VanTuTıri.

Centipat
Katılım
29 Ağustos 2019
Mesajlar
250
Arkadaşlarım ilkokulda (ikinci veya üçüncü sınıf) başladılar. Benim yanımda içerlerdi ama ben irademe yenik düşmedim. 4 kişi takılırdık önce iki kişi içerdi, diğeri benle beraber icmiyordu sonra bir gün baktım yaktı bir tane. Yani arkadaş ortamı diyorum. İlk baştan beri içenler babalarından özenti ve kızlara karşı havalı olmak için başladılar.
 

kwiatmix

Decapat
Katılım
2 Mayıs 2018
Mesajlar
127
Matthew McConaughey gibi sigara içemiyorsanız, içmeyin. Havalı değilsiniz, içerken de triplere girmeyin, dıştan komik oluyorsunuz :)

İlk sezonu baya güzeldi. Matthew McConaughey baya iyi oynamıştı. Sigara para ve sağlık kaybından başka bir şey değil ne kadar vahim haldeyiz tüm arkadaşlarını sigara içmeye çalıştıranlar var.
 

Jira

Zettapat
Katılım
22 Kasım 2016
Mesajlar
22.090
Makaleler
19
Çözümler
84
Yer
Boeing 777
İlk sezonu baya güzeldi. Matthew McConaughey baya iyi oynamıştı. :D
O kadar iyiydi ki, diğer sezonları bile iyi olmasına rağmen beklentiyi tavan yaptığından, beğenemedik :) Kaliteli oyuncu, sigara içişiyle bile :)
 
Yukarı