Sigarayı Bırakma Günlüğü

Canın sigara çektiğinde alternatifler yaratmak önemli, iyi yapmışsın.

Aklıma güllü dede geldi, adam 59 yıl önce sigarayı bırakmış ve 59 yıldır böyle geziyormuş:

GGGG.jpg

:D

Bir buçuk ay bırakıp sonra tekrar başlamış biri olarak sakın azaltma gibi düşüncelerle tekrar başlamanın önünü açma. Ben 1 ay hiç içmedim sonra akşam yemekten sonra 1 tane içeyim dedim bir başladım sonra öğle yemeği sonrası diye diye eski halime geri döndüm. Keşke o bıraktığım 1 aydaki halime tekrar gelebilsem ama kolay değil. İrade meselesi çevre faktörler çok etkili etrafında ne kadar az sigara içen insan görürsen bırakma sürecini hızlandırırsın. Umarım bırakırsın.

Ben şimdiye kadar ağzıma hiç sürmedim ve içmeyi de düşünmüyorum. Arkadaş ortamında içenler var bana teklif de ettiler fakat kabul etmedim. Sana bu bağımlılık hakkında bir şey diyemem çünkü nasıl bir bağımlılık bilmiyorum. Sigaranın parasal kısmından daha çok işin bedensel zararlarına bakıyorum. Dedem gırtlak kanserinden onun kardeşleri ise akciğer kanserinden öldüler belki de bu korkunun da etkisi vardır. Laf uzadıkça uzar... En doğru kararı verdiğini düşünüyorum, aklına geldikçe farklı şeyler düşün. O paraya tavuk şiş de yiyebilirsin, sigara da içebilirsin karar senin kararın. (y)

Ben de hep kendimi zayıflayacağım diye koşullandırırm. Taş çatlasa 3 gün spor yaparım. Sonrasında gelsin kaloriler.
Gerçi kilomu etkin de kullanıyorum. Soğuk bana pek işlemiyor falan. Güzel şey, ama kurtulmam gerek.
Baya leş kokar. Bir tanıdığım içerken yanında bulunmaktan pek haz etmem. Ama duman yüzünden. Ağız kokusu almıyorum nedense. Pasif içicilikten ben de berbatlaştım. Keş gibiyim...

Kendimi resmen they live filmindeki gözlüğü takmış gibi hissediyorum, etrafta ne kadar çok sigara içen insan varmış onu fark etmeye başladım. Semtteki arkadaşlar kahveye çağırdı gitmedim, sigara yüzünden. Ayrıca insanın arkadaşları bu kadar şerefsiz olabilir mi hacılar? Adama "Sigarayı yeni bıraktım gelmeyim" dedim "Sende o irade yok zaten, ***tir et gel" dedi. İnsanın arkadaşı destek olur, başarırsın sen falan der, "İnsan değilsin olum sen" deyip küfür edip kapattım telefonu. Sanırım sinir yapmaya başladı sigarasızlık.

Geri
Yukarı