Sigarayı nasıl bırakabilirim?

Sigara içip bırakabilen var mı, ne önerirsiniz?
Sigara ritüellerini azaltarak başla, yemek sonrası sigarası, kahve sigarası v.b

Sonra sigarayı azaltarak devam ettir.

Ritüelleri azaltman, elinin ve ağzının boşluğunu doldurmanı gerektirebilir, sakız olsun kalem olsun. Ritüelleri ortalama 40 gün civarında aşabilirsen, yani yemekten sonra sigara tüttürmek yerine yarım saat, 1 saat sonraya ertelemek gibi, fiziki alışkanlığın azalacağı için nikotin bağımlılığını azaltmaya başlayabilirsin. Daha hafif sigaralar içerek.

Bu süre içinde sakın vape tipi elektronik cihazlara başlama.

Zaten çok kötü. Bırakmak kesinlikle sizin iradenize kalmış. Kendinizi kontrol edebilmeniz gerek ben bırakmayı denemedim. Fakat ileride bırakacağımı biliyorum.

15 - 20 yıl üst üste içtikten sonra hastalıkları baş göstermeye başlıyor yani geri dönülemez oluyor. Ben şu an 18 yaşındayım. Şu an bıraksam kaç yıl içmesem ciğerlerim damarlarım tertemiz olur. Çünkü vücudum halen kendini yeniliyor. Büyük ihtimal hayatımı düzene soktuktan sonra bırakacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sigarayı bıraktırma kliniğinden randevu alın. Ben dün gittim. Bir ilaç veriyorlar adını unuttum.o ilacıda belirli yerlerden alıyorsun toplum sağlığı merkezlerinden falan. Eczaneden almaya kalksan 600 lira😀

Geri
Yukarı