Sözel Sıkıcı kelimesinde kaç tane yapım eki var?

“Türkçemizin zenginliği cart curt...” geçin bunları kardeşim. Herkes işine geldiği gibi kural koyup onu yorumluyor. Basbayağı sık-ı-cı işte. Vergilerimi sömüren TDK’nin bir halta yaradığı yok. Şu hırsızlığın gözü batsın.

“Türkçemizin zenginliği cart curt...” geçin bunları kardeşim. Herkes işine geldiği gibi kural koyup onu yorumluyor. Basbayağı sık-ı-cı işte. Vergilerimi sömüren TDK'nin bir halta yaradığı yok. Şu hırsızlığın gözü batsın.

İyi yetişmemiş öğretmenlerin ve daha birçok sisteme dair sorunun sorumlusu sadece TDK değil, hatta sadece öğretmenlerin kendisi bile suçlu değil içine doğduğumuz ülke böyle maalesef sorunumuz çok, kendi diline ve kültürüne sahip çıkmak her vatandaşın görevi özellikle 29 Ekim'lerde bayrak sallayıp atatürkçüyüm iddiasındaysa. TDK içinde zamanında çok nitelikli çalışmalar yapmış insanlar vardı. Hâlâ yararlanılabilir. Vergi sömürüsü ve bir halta yaramadığı konusunda yerden göğe kadar haklısınız. Türkçenin zenginliğinden dem vurmaya gerek yok, Türkçe zengin bir dil değil zaten kelime sayısı çok az başka dillere göre ama anlam ve kavram üretme gücü çok kuvvetli bir dil. Öyle olduğu için terimlerimiz var. Ya da dona düşen son damla, ikizlere takke gibi, 😀 bunları hafife almayın. Çok çok haklısın ama gözü batsın hırsızlığın.

Son düzenleyen: Moderatör:
kusura bakmayın benim okumam tam da sizin bayağı bir eksiğiniz olduğu ortada.

Haklısınız, zaman zaman yapıyorum böye aymazlıklar. Boş yere bir tartışmaya vesile oldum. Tekrar baştan okuyunca, değindiğiniz yerlerin gayet doğru olduğu ve kendi ifadelerimdeki tutarsızlıklar da görülebiliyor. Sınırı aşan cümlelerim olduysa da özrümü kabul edin.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı