Sıkıldım

Arkadaşın yoksa bile evde okumadığın güzel tarih,roman,bilgi,psikoloji kitapları falan varsa oku. "Three Kingdoms" diye bir dizi var ona başlamıştım öneririm. Ha belki eğlence için birebir sayılmaz fakat ben merak duyduğum şeyleri öğrenirken (uzay,tarih,psikoloji) çok eğleniyorum senin de ilgi duyduğun bir şeyler varsa onlar hakkında bilgi edin.

İlginç. Resmen bedavaya çalışmışsın :(

Her şeyi geçtim de ortamı çok kötü. Ustası desen çalışanı desen sürekli etek altı mizah ve üslup kullanıyor. Çocuk lise 2'de bırakmış okulu, marifetmiş gibi de övünüyor. Bir de ustanın çocuğu var sürekli nedense iş vermeye çalışıyordu ben de 5. gün nedenini sordum suspus oldu, bir de benden 1 yaş büyük. Allah kimseyi düşürmesin. Bir arada siyaset oldu, ben saygılı bir şekilde ifademi belirttim, küstahça fikrime hakarete etti. Okumanın değerini anladım. Arkadaşlar bakın burada samimi olmak istiyorum ego gibi anlamayın lütfen, Uğur okulları'nda burslu okuyorum ve boşlamıştım dersleri 2. dönem, oraya gidince insanların size olan saygısız tavırlarını gördükçe diyorsun, okul cennetmiş diye. Cahil insanlar sadece varlıklı oldukları için üstünüze çıkıyor, inşaallah hepimiz isteğimiz güzel yerlere geliriz, insanlar gördüğüm kadarıyla karaktere değil sıfata bakıyor maalesef, bu sadece 1 haftalık deneyim dahasını düşünemiyorum.

Oo hocam naptınız :D daha çok detay verin yardımcı olayım. Gerekirse ekran görüntüleri ile destekleyin.

Screenshot_20200810-220905.jpg

Screenshot_20200810-220909.jpg

Screenshot_20200810-221002.jpg

Screenshot_20200810-221118.jpg

Örnek olarak böyle yazdım gönderdim diyelim bir mesaj sonra ne oluyor? Mektup yani.

Eki Görüntüle 635994

Eki Görüntüle 635995

Eki Görüntüle 635996

Eki Görüntüle 635997

Örnek olarak böyle yazdım gönderdim diyelim bir mesaj sonra ne oluyor? Mektup yani.
Profilinde mektubun ne kadar sürede ulaşacağı yazıyor. Yani 17 saat sonra bu mesaj gidecek. Ek olarak noktalama işaretlerine özen gösterin bazen İngilizce'de noktalama işaretsiz anlamak çok zor oluyor. Ha bir de uygulamada küfür yasak. Raporlarsa şak diye ban yersiniz demedi demeyin :D
Kişi arama kısmında sağ üstten ülkeleri, kaç yaş arasında olacaklarını, cinsiyetlerine göre filtreleyebilirsiniz.

Her şeyi geçtim de ortamı çok kötü. Ustası desen çalışanı desen sürekli etek altı mizah ve üslup kullanıyor. Çocuk lise 2'de bırakmış okulu, marifetmiş gibi de övünüyor. Bir de ustanın çocuğu var sürekli nedense iş vermeye çalışıyordu ben de 5. gün nedenini sordum suspus oldu, bir de benden 1 yaş büyük. Allah kimseyi düşürmesin. Bir arada siyaset oldu, ben saygılı bir şekilde ifademi belirttim, küstahça fikrime hakarete etti. Okumanın değerini anladım. Arkadaşlar bakın burada samimi olmak istiyorum ego gibi anlamayın lütfen, uğur okulları'nda burslu okuyorum ve boşlamıştım dersleri 2. dönem, oraya gidince insanların size olan saygısız tavırlarını gördükçe diyorsun, okul cennetmiş diye. Cahil insanlar sadece varlıklı oldukları için üstünüze çıkıyor, inşaallah hepimiz isteğimiz güzel yerlere geliriz, insanlar gördüğüm kadarıyla karaktere değil sıfata bakıyor maalesef, bu sadece 1 haftalık deneyim dahasını düşünemiyorum.

Söylediklerinin hepsi doğru. Bende sanayi de çalışıyordum. Benim çalıştığım yerdeki ustalar Allah'tan çok iyi hatta çok çok iyi adamlar 65 60 yaşında. 17 yaşımdayım. Hani daha çırak olduğum için şunu al, şunu yap ya da şunu getir tarzında bir şey söylemiyor. Şunu getirir misin diyor ya da yapacağım şeyi güzelce anlatıyor. Yoruluyoruz mesela, adam diyor yeter bu kadar dinlenelim sonra çalışırız. Yani anlayacağın hiç böyle bir iş kitleme olayı yok rahat rahat takılıyordum orada. Senin dediğin türdeki insanları da tanıdım :D Allah kimseyi düşürmesin oralara. Hani şey diyenler çıkıyor ya, okumayacağım ya da okusam ne olurum tarzında şeyler söylüyorlar. Acıyorum gerçekten onlara :( benim çalıştığım yer bu kadar iyi olmasına rağmen ben sanayi ortamını sevemedim :D. Neyse sanayi de çalışacaklar arkadaşlar, umarım kötü ustanın yanına düşmezsiniz :D.

Söylediklerinin hepsi doğru. Bende sanayi de çalışıyordum. Benim çalıştığım yerdeki ustalar Allah'tan çok iyi hatta çok çok iyi adamlar 65 60 yaşında. 17 yaşımdayım. Hani daha çırak olduğum için şunu al, şunu yap ya da şunu getir tarzında bir şey söylemiyor. Şunu getirir misin diyor ya da yapacağım şeyi güzelce anlatıyor. Yoruluyoruz mesela, adam diyor yeter bu kadar dinlenelim sonra çalışırız. Yani anlayacağın hiç böyle bir iş kitleme olayı yok rahat rahat takılıyordum orada. Senin dediğin türdeki insanları da tanıdım :D Allah kimseyi düşürmesin oralara. Hani şey diyenler çıkıyor ya, okumayacağım ya da okusam ne olurum tarzında şeyler söylüyorlar. Acıyorum gerçekten onlara :( benim çalıştığım yer bu kadar iyi olmasına rağmen ben sanayi ortamını sevemedim :D. Neyse sanayi de çalışacaklar arkadaşlar, umarım kötü ustanın yanına düşmezsiniz :D.
Salak bi de diyor burada mola falan yok karnını doyurunca direk çalışmaya git diyor, bi de o ikram edilen çayları asla içmeyin arkadaşlar, köpük bile değmiyor ; yıkanmamış ellerle ağız tarafı sürülerek sıcak bile olmayan kuyu suyuna tutuluyor.

Her şeyi geçtim de ortamı çok kötü. Ustası desen çalışanı desen sürekli etek altı mizah ve üslup kullanıyor. Çocuk lise 2'de bırakmış okulu, marifetmiş gibi de övünüyor. Bir de ustanın çocuğu var sürekli nedense iş vermeye çalışıyordu ben de 5. gün nedenini sordum suspus oldu, bir de benden 1 yaş büyük. Allah kimseyi düşürmesin. Bir arada siyaset oldu, ben saygılı bir şekilde ifademi belirttim, küstahça fikrime hakarete etti. Okumanın değerini anladım. Arkadaşlar bakın burada samimi olmak istiyorum ego gibi anlamayın lütfen, Uğur okulları'nda burslu okuyorum ve boşlamıştım dersleri 2. dönem, oraya gidince insanların size olan saygısız tavırlarını gördükçe diyorsun, okul cennetmiş diye. Cahil insanlar sadece varlıklı oldukları için üstünüze çıkıyor, inşaallah hepimiz isteğimiz güzel yerlere geliriz, insanlar gördüğüm kadarıyla karaktere değil sıfata bakıyor maalesef, bu sadece 1 haftalık deneyim dahasını düşünemiyorum.
İş konusunda soru sordum demin, kimse cevap vermedi. Senin yaşadığın şeyleri yaşadım sayılır ben de. 30 yaşındaki adamlar meslek lisesindeki ergenden daha ergen. Ama insan okusa bile işe ihtiyacı oluyor. O durumda ne yapacağız ki?

İş konusunda soru sordum demin, kimse cevap vermedi. Senin yaşadığın şeyleri yaşadım sayılır ben de. 30 yaşındaki adamlar meslek lisesindeki ergenden daha ergen. Ama insan okusa bile işe ihtiyacı oluyor. O durumda ne yapacağız ki?

En azından okuduğu ya da ilgi duyduğu bir yerde çalışması bence daha doğru. Kimsenin isteyerek kaportacı olacağını düşünmüyorum okuldan sanayiyi dışarıdan izleyerek. Maaş anlamında da mantıklı değil zaten, akşam rutin 19.30 sonrası kapatıyorlar dükkanı hem de asgari ücretle çalışıyorsun o saate kadar şehrin dışında, eve ulaşım derken 20.00'ı geçiyor bile.

En azından okuduğu ya da ilgi duyduğu bir yerde çalışması bence daha doğru. Kimsenin isteyerek kaportacı olacağını düşünmüyorum okuldan sanayiyi dışarıdan izleyerek. Maaş anlamında da mantıklı değil zaten, akşam rutin 19.30 sonrası kapatıyorlar dükkanı hem de asgari ücretle çalışıyorsun o saate kadar şehrin dışında, eve ulaşım derken 20.00'ı geçiyor bile.
Ben açık liseye gidiyorum şu an yaş 21. Meslek edinmek olarak sormuyorum, üniversite ve meslek planım var zaten ama onlara ulaşana kadar da evde asosyal, parasız yaşamak istemiyorum. Şu bazı mağazalar var, içerden nasıldır bilmem ama dışardan gayet rahat görünüyor. O mağazalarda çalışan kişileri görünce kıskanıyorum. Çalışmak bile uçuk bir şey olarak geliyor bana. Kaldı ki asla kıro ve keko zibidilerin barındığı bir yerde çalışmam. Aç kalıp ölmeyi tercih ederim.

Geri
Yukarı