Silinen/Devre dışı bırakılan mail hesabı nasıl kurtarılır?

377660

Kilopat
Makaleler
9
Merhaba, benim bir adet mail hesabım bulunuyor. Eski Steam hesabı için gerekli bir mail. Yakın tarihte yanlışlıkla yaşımı küçük yaptığım için devre dışına alındı. O zamanlar fazla önemsedim, aradan 3-5 yıl falan geçmiştir. Şimdi giriş yapmaya çalışınca "mail hesabı bulunamıyor" diyor ama mail hesabım duruyor. Mesela Steam'de aktif gözüküyor ya da aynı mail ile başka mail açamıyorum. Ben bu mail adresini nasıl alabilirim? Verilerim silinsin fazla bir önemi yok.

Microsoft (Hotmail ya da Outlook) tabanlı bir mail adresi miydi?
Microsoft için silinen hesapların geri dönüşü yok. Hesaba girmeye çalıştığınızda "böyle bir hesap yok" uyarısı alırsınız aynı isim ile hesap açmak isterseniz de "bu hesap başkası tarafından kullanılıyor" uyarısı alırsınız. Hesabı kendi isteğinizde sildiğinizde geri dönüş kesin olarak yok ama bu tarz devre dışı bırakılmalar için çok düşük ihtimal de olsa belki bir erişim olabilir (varsa da bu kadar yıl sonra olacağını hiç sanmam).
Yine de Microsoft ile iletişime geçin ya da mail uzantınız kime aitse.

Arkadaşlar Steam sağ olsun hesaplarımı kurtardım. Mutluluktan elim ayağım titriyor. Konu kapanabilir, yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı