SilverStone PF360 vs Artics freeze II 360mm

Yigit Efe Sirin

Hectopat
Daha fazla  
İlk başta RGB aşırı önemli değil onu söylemek istiyorum ki zaten freeze II soğutucusunun ARGB modeli pahalı, Artics sızdırma garantisi veriyor mu? İkisinin soğutma performansının olduğu bir site veya video var mı?

İlk başta RGB aşırı önemli değil onu söylemek istiyorum ki zaten freeze II soğutucusunun ARGB modeli pahalı, Artics sızdırma garantisi veriyor mu? İkisinin soğutma performansının olduğu bir site veya video var mı?
Alacaksan bütçe söyle bir şey önerelim birde kaç mm hangi işlemci için istiyorsun

11400 için Arctic 360 overkill olur, 280mm bile rahatlıkla yeter. Yalnız ileride daha yüksek TDP'li işlemciye geçebilirim derseniz alabilirsiniz. Müthiş bir soğutucu, yalnız radyatörü çok kalın ölçülere dikkat edin her sisteme uymuyor, kasaya uysa öteki parçalarla sorun çıkartabilir. Teknobiyotik'te indirimde ayrıca şu an:

İlerde sistem değişimi yapılmayacaksa 11400F için böyle bir soğutucuya gerek yok. Kule tipi hava soğutucu çok daha iyi olacaktır. Hem paranın bir kısmı cebinde kalır.
İleri zamanlarda sistem değiştirebilirim, ayrıca işlemci stock soğutucu ile tam performans göremiyor.

.
11400 için Arctic 360 overkill olur, 280mm bile rahatlıkla yeter. Yalnız ileride daha yüksek TDP'li işlemciye geçebilirim derseniz alabilirsiniz. Müthiş bir soğutucu, yalnız radyatörü çok kalın ölçülere dikkat edin her sisteme uymuyor, kasaya uysa öteki parçalarla sorun çıkartabilir. Teknobiyotik'te indirimde ayrıca şu an:

111r kullanacağım.
İleri zamanlarda sistem değiştirebilirim, ayrıca işlemci stock soğutucu ile tam performans göremiyor.

.

111r kullanacağım.
Kasaya uyumlu mu?

Performans olarak Arctic Freezer 360mm II, görünüş olarak SilverStone PF360.

Teknobiyotik'in YouTube kanalında bu iki soğutucunun 240mm olanının kıyaslaması var. Arctic Freezer, sadece 2 derece kadar daha serin çalıştırıyordu işlemciyi. Performansları yakın. Ben olsam görünüşünden dolayı SilverStone'u tercih ederdim.

.
11600k işlemcim var. 4.6GHz 1.12v ile kullanıyorum. Arctic Liquid Freezer II 360mm'ye sahibim. Prime95 Small FFTs sıcaklık değerlerim böyle:
1650056151807.png

.

111r kullanacağım.

Kasaya uyumlu mu?
Ön tarafa 360mm takabiliyorsunuz.
1650056208803.png

Geri
Yukarı