SIM kart yüzünden neden ağır ceza alınır?

Makaleler
3
Merhaba, kırılan SIM kart nasıl böyle bir olaya sebep oluyor? Tam anlayamadım. Açıklayabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, kırılan SIM kart nasıl böyle bir olaya sebep oluyor? Tam anlayamadım. Açıklayabilir misiniz?

Şöyle söyliyim. Adam iptal ettirmek yerine kırmış atmış dolandırıcılık yapılıyor diye.

SIM kart kullanıma kapatılmamış. Birileri yerden almış. Kart adamın adına kayıtlı olduğu için milleti dolandırmışlar. Dolandırıcıları bulmak için numara sahibini polise vermişler. Poliste bu adamı bulmuş.

8 Yıl önce bir SIM Kart almış, kırıp atmış fakat o hattın üzerine dolandırıcılar kart alıp dolandırıcılık yapmış. Dolayısıyla da kart kimin üzerineyse o suçluymuş gibi görünüyor.

hayır ben şöyle anladım 8 yıl önce simini kırıp atmış sonra bir dolandırıcı sim kartını bulup dolandırma işlemlerinde kullanmış.

Adam kendi anlatımında sim kartını çöpe attığını söylüyor, kırıp çöpe attım demiyor. Webtekno haberi daha korkutucu dolayısıyla okunur hale getirmek için "kırıp çöpe atma" kısmını kendisi eklemiş olabilir.

Kesin pin şifresi de 1071, 1453, 1923... gibi çok bilinen şifrelerdendir veya hiç koymamıştır.

Geri
Yukarı