Şınav Çekemiyorum

Ergenlik döneminde ağırlıkların altına girmek veya bilinçsizce 'fitness' ağırlık antrenmanı yapmak vücudun fiziksel gelişimini kötü yönde etkileyecektir. Hiç şınav çekemiyorsan eğer, kendine 4-5 kiloluk dumbell sati alıp 3-5 set şeklinde kollarını güçlendirmeye başlayabilirsin. Dumbell alma durumun yoksa, 5 litrelik su şişeleri ile de yapabilirsin. Birkaç kez kaldır-indir iki üç gün sonra en az 4-5 şınav çekersin. Ondan sonrası kolay, her gün arttırarak şınav çekersen 1.5 ay gibi bir sürede çok rahat 30 ve üzeri çekebilirsin.

Hocam şöyle yapıyorum 1 saat aralıklarla bir tane yarım şınav, 30 mekik ve dumbell kaldırıyorum yapabildiğim kadar. 2 KG dumbellar. Nasıl sizce? Kollarım güçlensin diye dumbell kaldırıyorum yoksa kaldırmam boy uzamasını yavaşlatacağı için.

Nasıl çekiyorsun o kadar? Fitness için boy uzamasını yavaşlatacağı için gidemem. Ne yaptırıyorlar?
Boy uzamasını engellemez 1 2 ay gideceğin fitness. Yapacağın hareketler zaten kollarını geliştirecek ve ağırlık altına yatmayacaksın

Bir salona gidip oradaki birçok kol hareketini görebilirsin. Ufak kilodan başlayarak gittikçe artırırsan herhangi bir sıkıntı yaşamazsın ve kolların güçlenir.

Nasıl çekiyorsun o kadar? Fitness için boy uzamasını yavaşlatacağı için gidemem. Ne yaptırıyorlar?
Benim boyum 1.65'ti başladığımda şuan boyum 1.78 ama kişiye göre değişir tabii. Önceden 1.76 yazmıştım ama o yaz tatilinde ölçtüğüm halimdi dün tekrar ölçtüm.

Öncelikle internetten nizami şınav formunu araştır. Bulduktan sonra o formu ayaklarını değil dizlerini yere koyarak değiştir. Diğer şekilde anlatmak gerekirse dizlerinin üstünde şınav çekersen daha rahat edersin başlangıç için. Ben de koçluk zamanımda kilolu arkadaşlara bu formda yapmalarını tavsiye ediyordum. Sonrası düzgün beslenme, düzenli idman,bol tekrar.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı