Sınav haftası verilen performans ödevi

Gerçekten bu kadar zorlamanın anlamı nedir bilmiyorum bize ders çalışma isteği geleceğini mi düşünüyorlar bilmiyorum ama aksine derslerden çok soğuyorum.
Nasıl olsa cevap verebilen yok kafasında dolaştıkları için sinirlerini atmaya çalışıyorlar. Fizik öğretmenim sizi sopayla döveceğim cezası neyse çekerim diyordu. Öyle bir şeye kalkışsaydı sopayı kafasında kırmıştım :D

Ortaokulda hiç bir sıkıntı yaşamadım fakat lise de çokkk yaşadım. Şu an 11. sınıfım ve 9. sınıftan beri Edebiyat öğretmenim aynı. nasıl birisi olduğunu bilsen. Okumaktan soğursun.
TDE öğretmenlerinin hespi öyle. Ben 10.sınıfım ve ben de problem yaşıyorum. Hepsi birbirinin arkasından sallayıp sonra bana sallayan öğretmenler. Birkaçı hariç hepsi kendi egosu ve cebi için çalışıyor. Geleceğimi düşünmeyenler ile ders harici hiçbir şekilde muhattap olmuyorum, bulduğum tek çözüm bu.
Gerçekten bu kadar zorlamanın anlamı nedir bilmiyorum bize ders çalışma isteği geleceğini mi düşünüyorlar bilmiyorum ama aksine derslerden çok soğuyorum.
Böyle yapınca aslında psikolojik olarak yapmayacağını anlamıyorlar. Görüş alanları kısıtlı kişiler, böylelerine denilebilecek şey çok fazla ama dememek gerekiyor kendi iyiliğimiz için.

Doğru mu anladım, her dersten ayrı ayrı performans ödev veriliyor ve sadece 1 haftanız var? Öyleyse Allah yardımcınız olsun, zor.

Ödevleri verdiklerinde hocalariniza uygun bir dille söylemeyi denediniz mi? Sınav haftanız olduğunu ve çok zorlanacaginizi. Sınıf hocanizla konuşmanız da mantıklı olabilir ama toplanıp konuşun.

Doğru mu anladım, her dersten ayrı ayrı performans ödev veriliyor ve sadece 1 haftanız var? Öyleyse Allah yardımcınız olsun, zor.

Ödevleri verdiklerinde hocalariniza uygun bir dille söylemeyi denediniz mi? Sınav haftanız olduğunu ve çok zorlanacaginizi. Sınıf hocanizla konuşmanız da mantıklı olabilir ama toplanıp konuşun.
Birkaç ders hariç hepsinden var ve evet en fazla verilen gün 10 ortalama 1 hafta. Bunu söylemeyi denedik ama siz bu haddi kendinizde nasıl buluyorsunuz diye azar yedik.

Süper öğretmenlerimiz 1 Kasım'da başlayacak 1. sınavlar için performans ödevi verdi ve bu ödevleri sadece 1 hafta önce söylediler o kadar ay gerimizde bırakmışken gerçekten sinir oluyorum ödev için verilen süre 7 gün. İnternetten yapılacak ve bilgisayarım bozuldu şimdi hocaya ne diyeceğim ve bu her ders için var? İngilizcede boş boş konu anlatacaz ve sınav gününe denk geliyor bazıların sunumları fizikte bu korona döneminde grup grup proje yapacağız 2-3 dersten 500 sayfa kitap okumamız isteniyor sınavda belli bir puanlık bölümü orası oluşturuyor bıktım artık ders mi çalışalım bu boş ödevleri mi yapalım artık sıkıldım.

Sınava düzgün çalışsaydın son hafta bunları yapmakta sorun çekmezdin biz de okul okuduk her gün ders işlenen dersin tekrarını yapardım sınav haftası kitap bile açmazdım.

Yani senin sorunun bu her ne kadar sınava çalışmayı son haftaya bırakmadım diyecek olsanda yalan söyleyeceksin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sınav günü ders işlenmiyor diye bir kural mı var?
Sınav gününden 3 gün önce performans ödevi verilmesi etik değil.
Sınava düzgün çalışsaydın son hafta bunları yapmakta sorun çekmezdin biz de okul okuduk her gün ders işlenen dersin tekrarını yapardım sınav haftası kitap bile açmazdım.

Yani senin sorunun bu her ne kadar sınava çalışmayı son haftaya bırakmadım diyecek olsanda yalan söyleyeceksin.
Aşırı düzenli çalışan biri değilim bu doğru ama sınavdan birkaç gün önce bu ödevleri açıklamanın da doğru olduğuna inanmıyorum ne zaman çalışacağım benim tercihim sonuçlarını ben çekerim ama birkaç gün süre ile zorunlu ödev verilmesinin doğru olduğuna inanmıyorum

Sınav gününden 3 gün önce performans ödevi verilmesi etik değil.

Aşırı düzenli çalışan biri değilim bu doğru ama sınavdan birkaç gün önce bu ödevleri açıklamanın da doğru olduğuna inanmıyorum ne zaman çalışacağım benim tercihim sonuçlarını ben çekerim ama birkaç gün süre ile zorunlu ödev verilmesinin doğru olduğuna inanmıyorum.

Sonuçlarını çekerim diyorsan konu açman saçma olmuş ve maalesef sınavdan önce ödev verilemez diye bir kuralda yok yani sorunda yok.

Sonuçlarını çekerim diyorsan konu açman saçma olmuş ve maalesef sınavdan önce ödev verilemez diye bir kuralda yok yani sorunda yok.
Buradaki sorunum hocaların sınavlardan hemen önce karneye geçecek ödevler için sınav zamanına telsim etme süresi olan ödev vermesi. Sınava şu zaman çalışılır diye bir kural da yok.

Buradaki sorunum hocaların sınavlardan hemen önce karneye geçecek ödevler için sınav zamanına telsim etme süresi olan ödev vermesi. Sınava şu zaman çalışılır diye bir kural da yok.

Düzgün bir öğrenci sınav düzenli çalışır son güne bırakmaz, hocaların sınav zamanı verdiği ödevler sayesinde öğrenci olmayı haketmeyenler ortaya çıkıyor sınava çalışamayıp düşük not alıyorlar, çok güzel sistem yapmış hocalarınız.

Geri
Yukarı