Sınav senesi kitap okunmalı mı?

RHEZNOW

Hectopat
Daha fazla  
İlk mezun senem sayısal öğrencisiyim. TYT netlerim 40-45 AYT netlerim 5-10 civarı. Sizce sayısal öğrencisi için kitap okumak önemli midir? Ek olarak paragraf sorularında çok fazla zaman kaybediyorum. Daha hızlı çözmem için önerileriniz neler? Çok fazla dalgınlık geliyor çünkü. Bunu nasıl yenebilirim?

İlk mezun senem sayısal öğrencisiyim. TYT netlerim 40-45 AYT netlerim 5-10 civarı. Sizce sayısal öğrencisi için kitap okumak önemli midir? Ek olarak paragraf sorularında çok fazla zaman kaybediyorum. Daha hızlı çözmem için önerileriniz neler? Çok fazla dalgınlık geliyor çünkü. Bunu nasıl yenebilirim?

Soruları hızlı okumak için fazlaca kitap okumalısıniz ve kendinize evde antrenman yapmalısınız örneğin: 20 dakika içerisinde en fazla soru sayısı rekorunuzu kırmak gibi bu şekilde tecrübeli bir konumda girersiniz sınava.

Kitap okumak yapabileceğin en iyi aktivite olur bu yıl bende çoğu boş zamanımda çalıştıktan sonra okuyorum. Okuma hızına bağlı olarak değişir sayfa sayısına değil okuduğun içeriği anlamaya odaklanmanı tavsiye ederim.

Kitap okumak yapabileceğin en iyi aktivite olur bu yıl bende çoğu boş zamanımda çalıştıktan sonra okuyorum. Okuma hızına bağlı olarak değişir sayfa sayısına değil okuduğun içeriği anlamaya odaklanmanı tavsiye ederim.

Ne tür kitaplar okumalıyım peki Witcher serisinin ilk kitabı var şu an elimde merak ettiğim bir seri tüm kitaplarını okumak istiyorum.

Ne tür kitaplar okumalıyım peki Witcher serisinin ilk kitabı var şu an elimde merak ettiğim bir seri tüm kitaplarını okumak istiyorum.
Witcher’ı okudum fantastik kitapları okumanda sıkıntı yok. Bende buz ve ateşin şarkısını okuyorum şu anda. Game of Thrones’ı anlatıyor. Witcher ilk kitap açıkçası berbattı ama ondan sonra kitaplar hep artan kalitede gidiyor. 2 kitap iyi 3 den sonra efsane bir hal alıyor.

Dalgınlık bende de oluyordu paragraf sorularındaki netlerini arttırmak için kitap okumanı tavsiye ederim fakat sayısal netlerin için konu tekrarı yapabilirsin eğer konu eksiğin yoksa bol bol soru çözerek netlerinin zaman içerisinde iyileştiğini göreceksindir.

Bence daha çok kendi edebiyatımızdan kitap oku. Sistem zaten çok soru çözeni değil, farklı düşüneni, hızlı anlayanı seçiyor. Ben kendime hitap ettiği için Nihal Atsız okumaya başladım. Öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı