Sınava az kala sözele geçmek

Kadir Şent

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle sınava az bir süre kaldı. Normalde bu sene başında çalışmaya başlamıştım. İstanbul'da hazırlıklı işletme istiyordum. Fakat çok saldım ara sıra ders çalıştım, TYT konularım adam gibi bitmedi ama temelim var matematik yapabiliyorum. Sınava eşit ağırlıktan gircektim ama AYT matematik konularını yetiştirmem(az konu biliyorum) zor gibi gözüküyor. Bayramdan sonra da yazlığa gideceğim orada da tam verim çalışamam. Edebiyatta pek bir şey bilmiyorum mezuna kalacağım büyük ihtimalle(dershaneye gitmedim).bunları hesaba katarak sınava sözelden girme gibi bir düşüncem oldu TYT çözer matematiktten 20 üstü civarı yapabiliyorum, sözel dersleri de bir şekilde hallederim diye düşünüyorum. Böyle yapmamın bir sebebi de zaten mezuna kalacağım, sözelden iyi bir puan gelir diye düşünüyorum ama tercih yapmayacağım seneye adam akıllı çalışıp EA'dan girmeye planlıyorum.

Sizin düşünceleriniz neler gerçekten çok kararsızım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben en başından beri Özel Eğitim Öğretmenliği istediğim için sözel kasıyordum. Matematik 2'yle hiç uğraşmadım bile. TYT 20 net ve üzeri matematik, sözel için fena değil. Ancak buna destek yapabilecek SOS 2 neti lazım. Edebiyatta çok bir şey bilmiyorum demişsiniz ama edebiyat da önemli bayağı. Zaten mezuna kalacağınız kesinse hiç kasmayın derim ben.

Hocam, istemediğiniz bir bölüme giderseniz ileri ki hayatınızda büyük sıkıntılar çekeceğinizi ve mutsuz olacağınızı düşünüyorum. Eğer yeterince çalışmadığınızı düşünüyorsanız ve aile tarafında da sorun çıkmayacaksa 1 sene mezuna kalınabilir. Ancak seneye çok daha sıkı hazırlanmanız şartıyla. Riskli ve hayatınızı etkileyebilecek bir karar olduğu için olayın iç yüzünü bilmeden de fazla yorum yapmam doğru olmaz. Siz iyisi mi kendiniz ve ailecek gelecekte istemediğiniz bir mesleği yapmamanız için bir düşünün.

Hocam, istemediğiniz bir bölüme giderseniz ileri ki hayatınızda büyük sıkıntılar çekeceğinizi ve mutsuz olacağınızı düşünüyorum. Eğer yeterince çalışmadığınızı düşünüyorsanız ve aile tarafında da sorun çıkmayacaksa 1 sene mezuna kalınabilir. Ancak seneye çok daha sıkı hazırlanmanız şartıyla. Riskli ve hayatınızı etkileyebilecek bir karar olduğu için olayın iç yüzünü bilmeden de fazla yorum yapmam doğru olmaz. Siz iyisi mi kendiniz ve ailecek gelecekte istemediğiniz bir mesleği yapmamanız için bir düşünün.
Hocam tabiki haklısınızDemek istediğim zaten mezuna kalcağım için ayt mat ile uğraşmak istemiyorum,tytyi iyi oturttup bunun yanında edebiyat,sos 2 eklicem daha kolay olur benim için ayt mat ile uğraşcak vaktim yok,seneye sıkıntı olmaz mezuna kalıp EA'dan girceğim.
Yorumunuz için teşekkürler...
Sözel okuyacaksan hiç okuma daha iyi. Sınava girecek tüm genç arkadaşlara hayat yolunda başarılar diliyorum.
Hocam maalesef bu sene yalan oldu benim için işler seneye kaldı,ayt mat ile uğraşamıcam biraz tyt çalışıp yanında da biraz edebiyat temeli oluşturarak seneye yatırım yapmaya başlıcam seneye EA'dan girerim artık...

Yeni konular

Geri
Yukarı