Sınava çalışma isteğim kalmadı

Kakaolu Puduk

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Times Square
Daha fazla  
Meslek
Öğrenciyim :)
Yarın sınavım var. İlk sınavım matematik, sonra din. Din sınavının halledebileceğimi düşünerekten çok fazla kasmıyorum. Ama matematikten aşırı derecede korkuyorum. Arkadaşlarım ders grubunda çatır çatır soru çözerken ben sadece ne yazdıklarına bakıyorum. Rehber matematikten konuyu açıp dinliyorum, not da almaya çalışıyorum fakat zorla yapıyormuşum gibi hissediyorum. Tahminimce sınav çok zorlayıcı olacak, 50 alabileceğimden bile şüpheliyim.

Yarın sınavım var. İlk sınavım matematik, sonra din. Din sınavının halledebileceğimi düşünerekten çok fazla kasmıyorum. Ama matematikten aşırı derecede korkuyorum. Arkadaşlarım ders grubunda çatır çatır soru çözerken ben sadece ne yazdıklarına bakıyorum. Rehber matematikten konuyu açıp dinliyorum, not da almaya çalışıyorum fakat zorla yapıyormuşum gibi hissediyorum. Tahminimce sınav çok zorlayıcı olacak, 50 alabileceğimden bile şüpheliyim.

Hocanızın çok zorlayacağını düşünmem ayrıca zaten 1 Kasıma kadar olan konular var bence tek günde mantığı bitirsin ve 50 üstünde alırsın. Mesela bizim hocamız ta EBOB-EKOK a kadar çıkacak dedi ancak 10 soru ve acayip zorlamayacak. Ayrıca 2 hafta süre vardı yetmedi mi yoksa farklı bir sebebi mi vardı?

Kardeşim çok takılma bu tür işlere. Matematiğe ilgin ve yoksa başka bir meslek yaparsın. Aynı hedefe birden fazla yolla ulaşabiliyoruz. Hayatın güzelliği...

Hocanızın çok zorlayacağını düşünmem ayrıca zaten 1 Kasıma kadar olan konular var bence tek günde mantığı bitirsin ve 50 üstünde alırsın. Mesela bizim hocamız ta ebob-ekok a kadar çıkacak dedi ancak 10 soru ve acayip zorlamayacak. Ayrıca 2 hafta süre vardı yetmedi mi yoksa farklı bir sebebi mi vardı?

2 haftada bile zar zor çalıştım. Hocamız 1 Kasıma kadar olan konulardan fazla soracağını söyledi. Mantık ve kümeler konusunda biraz altyapım var ilk ertelenmeden önce çalışmıştım. Ama şimdi aşırı derecede zorlanıyorum. Sınıfta da kalmak istemiyorum.

2 haftada bile zar zor çalıştım. Hocamız 1 Kasıma kadar olan konulardan fazla soracağını söyledi. Mantık ve kümeler konusunda biraz altyapım var ilk ertelenmeden önce çalışmıştım. Ama şimdi aşırı derecede zorlanıyorum. Sınıfta da kalmak istemiyorum.
Mantık ve kümeler en basit konu olabilir. Denklem ve ebob ekok zaten eski senelerden temelin var.

Bak şimdi bende yarın matematik sınavına giricem. Trigonometri konusu, ben geçen sene girecekken temaslı oldum evden çıkamadım. Daha sonra şimdiye kaldım.

İlk tekrar etmek için baktığımda ilk başta hiç soru çözemiyordum. Önce hocaları izledim bir ne yapıyor diye. Ben ekran kaydı almıştım dersin. Sonra 2. kez oturup çözmeye çalıştım ve az az derken çoğu konuyu tekrar hatırladım. Eğer son güne kaldıysan pek bir şey bekleme ama önceden çalıştıysan umudunu kesme.

Matematikte ilk sınav gayet basit özellikle mantık konusu. Sizin sınav geçen dönemin telafisi.

Ben 1 hafta sonra 2. dönem sınavlarını oynayacağım her dersen 7 10 konum var (çoğu belli bile değil bir de daha) matematik zaten fonksiyon, polinom derken karışık bu sene geçsem yeter.

Aradan neredeyse 2 yıl geçmiş. Ben şuan 9.sınıfım ve benim de durumum şuan böyle.Verebileceğin herhangi bir öneri var mı? Ve senin durumun nasıl oldu acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı