Sınavda Bildiğin Soruları Yapamama

Doktorluk bir durum olduğunu düşünmüyorum. Her insanın yaşadığı bir problem.

Maalesef bu durumu yenmek mümkün gözükmüyor. Heyecanınızı azaltmaya çalışarak, daha çok çalışarak, kendinize güvenip, moral konuşması yaparak, heyecanı minimuma indirebilirsiniz. Ben hep bunu yapıyorum ve işe yarıyor.

Yukarıdaki mesajda, arkadaşın dediği gibi, bu noktada su içmekte önemli. Cidden işe yarayabiliyor.

Gireceğiniz sınavın çıkmış eski sorularını toparlayıp, kendiniz bir kaç soru daha ekleyip, test oluşturabilirsiniz.
Kendinize belirli bir zaman ve sessizlik tanıyıp, sınavdaymış gibi test çözebilirsiniz. Tabi sınavda olduğunuzu düşünmeniz gerektiği için kopya çekmek, yardım almak veya cevaplara bakmak yasak olmalı.

Bunu deneyerek heyecanınızı azaltabilirsiniz.

Doktorluk bir durum olduğunu düşünmüyorum. Her insanın yaşadığı bir problem.

Maalesef bu durumu yenmek mümkün gözükmüyor. Heyecanınızı azaltmaya çalışarak, daha çok çalışarak, kendinize güvenip, moral konuşması yaparak, heyecanı minimuma indirebilirsiniz. Ben hep bunu yapıyorum ve işe yarıyor.

Yukarıdaki mesajda, arkadaşın dediği gibi, bu noktada su içmekte önemli. Cidden işe yarayabiliyor.
Dostum psikolog doktor değildir herhangi bir ilaç tedavisi kullanmadan sadece terapi işlemi uygular. Arkadaş LGS'de bile bu kadar zor durumdaysa ileride daha zor sınavlarda sıkıntı yaşamaması için birkaç terapi görebilir. Bu sıkıntı her ne kadar basit gibi görünse de ilerideki aşamalarda sıkıntı gösterebilir.

Dostum psikolog doktor değildir herhangi bir ilaç tedavisi kullanmadan sadece terapi işlemi uygular. Arkadaş LGS'de bile bu kadar zor durumdaysa ileride daha zor sınavlarda sıkıntı yaşamaması için birkaç terapi görebilir. Bu sıkıntı her ne kadar basit gibi görünse de ilerideki aşamalarda sıkıntı gösterebilir.

Haklısınız, karıştırdım.

Okumaya niyeti olan bir insan için hiçbir sınav önemsiz değildir. Bu kadar korkulu, heyecanlı olması bence normal. Neredeyse herkesin, her sınavda karşılaştığı bir durum. Tabi arkadaşın tam olarak neler yaşadığını bilmediğim için kesin bir şey söyleyemem. Yine de karar kendisinin. Edindiğim tecrübelerden yola çıkarak söyleyeyim; Daha çok strese sokmaktan ve heyecanlandırmaktan başka hiçbir iş yapmayan psikologlar oldukça fazla.
-

Neyse, eğer bir psikologa gideceksen, umarım karşına, işini gelişigüzel yapan birisi denk gelmez.
Sınavında başarılar diliyorum.

Gelecek kaygınız olduğu için stres yapıyorsunuz, bu elbette normal.
Ben de geçen hafta 2018-MSÜ sınavında aynı stresi yaşadım.
Kodlamayı yaparken bile zorlandım diyebilirim.
LGS ortamı aslında alışık olduğunuz ama daha sessiz ve daha disiplinli olacak bir ortam.
Normal bir sınıfta sınav olacakmış gibi hissedin sadece.
Merak etmeyin, bu günler de geçecek 😉

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı