Sınavlar iptal oldu mu?

MEB'den eğitim süreci, sınavlar ve yarıyıl takvimi açıklaması

Covid-19 salgını tedbirleri kapsamında uzaktan eğitim süreci, okullardaki sınavlar ve yarıyıl tatili takvimiyle ilgili Bakanlığımız tarafından bazı düzenlemeler yapılmıştır. Buna göre;

İlkokullarda sınav yapılmayacak, karne notları, ders etkinliklerine katılım puanı ile belirlenecektir. Ortaokul ve liselerde birinci döneme ait bir (1) yazılı/uygulama puanları ve performans notları üzerinden ölçme değerlendirme yapılacaktır. Sınav notu bulunmayan şubelerin sınavları, okul ortamında ve sosyal mesafe/hijyen tedbirlerine uygun olarak seyreltilmiş gruplar halinde gerçekleştirilecektir.

Hocamız bunu attı ama bilmiyorum.

Doğru o.
İlkokullarda sınav yapılmayacak, karne notları, ders etkinliklerine katılım puanı ile belirlenecektir. Ortaokul ve liselerde birinci döneme ait bir (1) yazılı/uygulama puanları ve performans notları üzerinden ölçme değerlendirme yapılacaktır. Sınav notu bulunmayan şubelerin sınavları, okul ortamında ve sosyal mesafe/hijyen tedbirlerine uygun olarak seyreltilmiş gruplar halinde gerçekleştirilecektir.

Lise 2 deyim ve lise 1'de derslerim pek iç açıcı değildi. Ben de bu yıl daha azimli olmaya çalışıyorum ama ortalık çok karışık. Sınavlara en son ne oldu bilen yazarsa çok müteşekkir olurum.

Kampanya başlatmışlar imza topluyorlar.

Kampanya başlatmışlar imza topluyorlar.
Bunun pek işe yarayacağını sanmıyorum vaka sayılarını giderek azaltmaya başladılar bile dün 19 bindi. 4 Ocağa kadar 3 bin 2 bin civarına iner ki 31 Aralık 4 Ocak arası sokağa çıkma yasağı var, sonrası malum.

Bu hükümet niye böyle ya.
Amacım kesinlikle siyaset yapmak değil fakat iyi oluyor. Sonuçta demokraside halk özgürce istediğine karar verebilir. Bizim halkımız da bunları tercih etti. Ülke kötüye gitti, yine tercih etti. Herkes artık ders almalı. Yaşanan olaylar bizi etkilemeye başladığında değil, devleti etkilemeye başladığında tepki gösterilmeli. İnsan sağlığını bile önemsemiyorlar ama hâlâ bunları seven bir kitle var. Bu zihniyet değişmeden bu ülke düzelmez.

Geri
Yukarı