Sınavlar iptal olur mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben sınav stresini yaşadım. Sizler de yaşayacaksınız. Vakalar azalıyorken sınavlar mecbur olacak. Bence oturup derslerinize çalışın.

Siz yandınız diye biz de mi yanmak zorundayız? Bu düşünceden çıkmanızı şiddetle öneririm aksi takdirde bu yaptığınız zorbalık seviyesine kadar çıkabilir. Sırf siz sınav stresi yaşadınız diye herkes bunu yaşamak zorunda değil. Bu arada vakalar azalmıyor gittikçe çoğalıyor ve bu resmiyete bile dökülmekte zorlanılıyor.

Bu gibi durumlar hiç belli olmaz bence, iptal edilir/edilmeyebilir, eğitim durumumuz apaçık ortada zaten.

Siz yandınız diye biz de mi yanmak zorundayız?
Yandınız derken yanan kim? Sınavına çalışmayıp düşük alanlar yandı. Ben sınav stresi yaşadım diye sizlerinde yaşamasını istemiyorum ama illa ki yaşayacaksınız. Bunu uzatmaya gerek yok. Beni çok yanlış anlamışsınız. Uzamaması için yazmıyorum.

Yahu neden olsun? Ne bu telaş? Yaptılar bir kez, geri dönüş yok! Batan battı, herkes kötü not aldı fakat biraz araştırma yapın be kardeşim.
Tek derdimizin bir adet kağıt parçası olduğunu mu zannediyorsun? Gelmişsin burada 'yok batan battı, herkes kötü not aldı vs.' derdimiz bu değil, istersem 0 alayım sorun da değil ama ölümcül bir salgın var gündemde, ben neden bir kağıt parçası için hayatımı veya sağlımı riske atayım? Vaka sayıları desen 20.000-30.000 arasında geziyor. Vaka sayısı 2-3 binken okulları kapatıp uzaktan eğitime geçenler; günlük 20-30 bin vaka varken, virüs mutasyona uğramışken yüz yüze sınav yapmaya çalışıyor. Bi anlasanız ah...

@Ciusance
Hiç kusura bakmayın, ben kimsenin sağlığı için istediğini sanmıyorum. Bizzat kuralların hiç edildiği sırada sınava giren biri olarak söylüyorum bunu.

Kimse istemiyor, sınavlardan kaçmak için bahane arıyorsunuz ve bunu sağlığınıza bağlıyorsunuz.

Gerçi bunu sağlıktan daha önemli hale getirenlere kızmalı, fakat elden bir şey gelmiyor. :)

@Ciusance
Hiç kusura bakmayın, ben kimsenin sağlığı için istediğini sanmıyorum. Bizzat kuralların hiç edildiği sırada sınava giren biri olarak söylüyorum bunu.

Kimse istemiyor, sınavlardan kaçmak için bahane arıyorsunuz ve bunu sağlığınıza bağlıyorsunuz.

Gerçi bunu sağlıktan daha önemli hale getirenlere kızmalı, fakat elden bir şey gelmiyor. :)
Okurken evin içinde kahkaha attım, yeterli. İyi geceler. :)

@Ciusance

Çok haklısın. Ekmek almaya giderken maske takmayan adam burada sağlık lafı yapıyor.

Biraz sert çıkışmış olabilirim kusura bakma @sefa
Bir kağıt parçası yüzünden eğitimimizin sonucu belirlenmesi çok üzücü, sırf bu kağıdı doldurmak için hayatımızı basit yoldan riske atmamız bile bizim robotlaştırıldığımızı gösteriyor.

Sağlığı bahane edip sınavlardan kaçmak içinde bu yöntemi denemek.. Mantıksız :)
Sınavlar her türlü yapılır yazılı olarak yazılısız olarak yeterli mantıklı ve iyi bir şekilde mezun olacak öğrenciyi bilgi dolu bir şekilde o okuldan mezun olması hedeflendikçe her şey sıkıntısız ilerler.

Biz sınavları olduk, ve girildi. Yani biz olduğumuz için, sizin de olacağınızı düşünüyorum.

Sonuç: İptal olacağına düşünmüyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı