Sınavlar yapılmalı mı?

Sınavlar yapılmalı mı?

• Oy verenlerin toplamı
    127
@ItsAllGoodman İstanbul gibi bir yerde yaşıyorum ve 15 yaşında ki bir çocuktan hayat dersi alacak değilim. Her zaman istisnalar olduğunu söylemişim. Ayrıca sefillik çeken bir ailenin suçu her zaman ülkesel de olmuyor. Biraz şahsın tembelliği sonrasında ise millete laf atması döngüsü ile ilerliyor. Herkes bir yandan geçinip, bir yandan çocuklarını okutuyor. Anlaşılan siz de sınava karşısınız. Sınava karşı olmanız kesinlikle ama kesinlikle fakir insanların çaresizliği. Sizin başarısız veya çalışmamış olmanız, sınavdan korkmanız değil.

@ItsAllGoodman İstanbul gibi bir yerde yaşıyorum ve 15 yaşında ki bir çocuktan hayat dersi alacak değilim. Her zaman istisnalar olduğunu söylemişim. Ayrıca sefillik çeken bir ailenin suçu her zaman ülkesel de olmuyor. Biraz şahsın tembelliği sonrasında ise millete laf atması döngüsü ile ilerliyor. Herkes bir yandan geçinip, bir yandan çocuklarını okutuyor. Anlaşılan siz de sınava karşısınız. Sınava karşı olmanız kesinlikle ama kesinlikle fakir insanların çaresizliği. Sizin başarısız veya çalışmamış olmanız, sınavdan korkmanız değil.
Sınavın hiç kimseye bir şey kanıtlamadığı zaten bariz. Başka ülkelerdeki insanların çocukları benden çok çok daha yüksek yaşam standartlarına sahipse bu benim değil ülkenin suçudur. Sonuçta ben üzerime düşeni yapıyorum. Ayrıca notlarım görecesiz olarak yeterli ve üniversite sınavının zeka ölçmediğini bildiğim için korkuyorum evet. Başarısız veya tembel değilim. Ayrıca oradan 15 yaşında olduğumu düşünmeniz ironik kaçmış.

Online da olsa ders veriliyorsa sınavlar yapılmak zorunda. Eğitim zaten aksamış vaziyette. Daha da aksatılmamalı.

Üniversitelerde 2 dönemdir çatır çatır sınavları yapıyorlar. Bir Allah'ın kulu da çıkıp demedi; "Sınavlar iptal edilsin!" diye. Küçümsemek istemem ancak gireceğiniz altı üstü ortaokul-lise sınavları. Bir zahmet yapılsın yani.

Bir dönem boyunca dersleri umursamayıp sınav dönemi gelince "Sınavlar yapılmasın!" demek komik gözüküyor. Ha, diyeceksiniz ki; "Nereden biliyorsun yattığımızı?". Biliyorum çünkü dersini çalışan insan sınavların yapılmasından da korkmaz. Eğitim hayatına çomak sokulmasını istemez.

Peki birini kaybettin mi? Ailenden birisi işini kaybetti de maddi zorluk yaşadın mı? Sizin eve nükleer bomba atsınlar tatil olsun o zaman.
Hayır hiç kimseyi kaybetmedim. Babam en temel gıdanın üretiminde çalıştığı için en ekstrem koşulda bile işini kaybedeceğini sanmam. Nükleer bomba konusu bana uyar atabilecek biri çıkarsa.

Saçma bir kafa yapısı böyle boş boş konular açmak Twitter'da gündem yapmak yerine çalışsanız sizin için daha doğru olur.

Mesela kağıt parçası değil, sağlığımızı belki de hayatımızı tehlikeye atmamız. Madem yüz yüze sınav yapacaklardı, Online eğitim işine hiç girilmemeliydi.

Geri
Yukarı