Sinemaya Yiyecek Götürmek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
O fiyatlara cips mısır içecek satanlarda sorun yok ama bu arkadaş film izlerken cips yemek istediği için nasıl gitmesi gerektiğini sorduğu zaman sorunlu oluyor öyle mi ? Bu arkadaşı tebrik ederim. Sistemin en sevmediği tiplerden kendisi. Böyle kişilerin sayısı artıkça arz talep dengesini sağlamaya mecbur kalacaklar.

Ülkede kriz varken yiyecek yemeği zor bulurken 20 TL mısır çok geldiği için 2 TL' ye alıp götürmek ne zamandır edepsizlik acaba ? Kapitalizme ayak uydurmamak edepsizlik ise ben edepsizim evet.
Size göre ülkede kriz varken ve yiyecek yemeği zor bulurken sinemaya gitmenin zorunluluk olduğunu düşünmüyorum. Film izlerken mısır yeme fetişiniz varsa evde sinemaya para vermeden izleyebilirsiniz.

O fiyatlara cips mısır içecek satanlarda sorun yok ama bu arkadaş film izlerken cips yemek istediği için nasıl gitmesi gerektiğini sorduğu zaman sorunlu oluyor öyle mi?

Aynen öyle.

Film izlerken cips yemek istiyorsa oturup evinde yiyebilir. Ücretin pahalı olması size dışarıdan yiyecek veya içecek sokma hakkını vermez. Sanki sinemaya değil de, yatılı kalmaya gidiyorsunuz. Bu nasıl bir mantık insan gerçekten hayret ediyor.

Gidip 2-3 saatlik bir film için bu kadar katakulli yapmanın bir anlamı yok.

Ülkede kriz varken yiyecek yemeği zor bulurken

Yiyecek yemek bulamayanın sinema'da işi ne ki :)

Evet banım vardı bu yüzde geç cevap veriyorum, boşa duyar kasanlar iyice okusun.
Bahsettiğim film EndGame yani 4 saatten fazla ama siz yargısız infaz yaptığınız için böyle duruma düşüyoruz. Ben oraya lahmacun salonunu götürücem demiyorum, sandviç gibi şeyler olabilir. Bazı arkadaşlar sinemada mısır mı yenir demiş, güzel bir film izlerken hem açlığını gidermek ve ağzında güzel bir tat bırakmak suçsa diyecek bişey yok. Bazıları evde yiyin sinemaya gitmeyin diyor, siz sinemaya neden gidilir bilmiyorsanız öğreteyim: Sinemada filmler erken çıkar, ses kalitesi güzeldir, görüntü güzeldir ekranda kendinizi görmezsiniz. Böyle boşa duyar kasan insanlar kendilerini bir şey sanıyor, bundan vazgeçin. Bu mesajı anlamadıysanız düzgünce defalarca okuyun çünkü size soğuk yemek sordum siz nasıl yiyecek sokulur sanmışsınız lütfen düzgün okuyun.

Yahu isterse film 10 saat olsun. Sonuçta yapmaya çalıştığın şey etik bir davranış değil.

Adam dışarıdan yemek sokmayı yasaklamış. Bu kadar basit. Madem çok acıkacaksın, filme girmeden önce ne yiyorsan ye ondan sonra izle.

Bunun duyar kasmayla hiçbir alakası yok ayrıca. Sadece verdiğimiz cevaplar seni tatmin etmediği için böyle düşünüyorsun.

Aynen öyle.

Film izlerken cips yemek istiyorsa oturup evinde yiyebilir. Ücretin pahalı olması size dışarıdan yiyecek veya içecek sokma hakkını vermez. Sanki sinemaya değil de, yatılı kalmaya gidiyorsunuz. Bu nasıl bir mantık insan gerçekten hayret ediyor.

Gidip 2-3 saatlik bir film için bu kadar katakulli yapmanın bir anlamı yok.

Yiyecek yemek bulamayanın sinema'da işi ne ki :)
Bu kadar duyar kasan birinin oturup evde sinema filmini izle demesi komik. Çocuk çekilen filme para verip hakkını vermek istiyor. Bunun için filmi sinemada izliyor. Ama siz ona filmi evinde izlemesini söylüyorsunuz. Nerede emek nerede hak ? Sinemadayken cips alanlarda sorun yok cipsi kendi getirince ouvouv

Yahu isterse film 10 saat olsun. Sonuçta yapmaya çalıştığın şey etik bir davranış değil.

Adam dışarıdan yemek sokmayı yasaklamış. Bu kadar basit. Madem çok acıkacaksın, filme girmeden önce ne yiyorsan ye ondan sonra izle.

Bunun duyar kasmayla hiçbir alakası yok ayrıca. Sadece verdiğimiz cevaplar seni tatmin etmediği için böyle düşünüyorsun.
Toplumda yapılan onca ayıptan sonra sinemaya sandviç getirmek etik olmuyor? Sen sinemada sesi çıkmayan koku bırakmayan sakince sandviç yiyen birini sadece gördün diye uyarmaya kalkarsan üzgünüm ya kendini bir şey sanıyosun ve kendini günün kahramanı hissetmeye çalışıyosun ve yaptığın boş. Benim orda sandviç yemem kimseyi rahatsız etmeyecek ama sen çok özel bir varlık olduğun için senin yemek yemediğin yerde yemek yenmesi seni rahatsız eder.

@TMS

Bu kadar duyar kasan birinin oturup evde sinema filmini izle demesi komik.

Evde izlesin derken korsan izlesin diyen yok. Yıl 2019, bilmem farkında mısın?

Anlamakta sıkıntı çekiyorsun gördüğüm kadarıyla.
Adam kalkıp da sana ait bir lokantaya dışarıdan yiyecek soksa ne tepki verirsin mesela? Başka yerde ucuz diye gitsin oradan alsın sonra gelsin senin dükkanında yesin. Var mı böyle bir mantık?

@Serdar ak

Sen önce kendini düzeltmeye bak. Toplum da senin gibi düşündüğü için bugün bu haldeyiz. Herkes kendine çekidüzen versin.

Dostum donanımhaber ölücülerinden misin?

Tamam mısır pahalı tabi ama tavsiye istemek nedir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı