Sinerji 14 gün geçmemesine rağmen iade almıyor

Ahmet_Yıldız

Femtopat
Daha fazla  
04.04.2023 tarihinde Sinerji Bilgisayar'dan "Razer BlackShark v2X" aldım. Gelince fark ettim ki mikrofonla konuşurken ses kesilip duruyor. İade talebi oluşturdum fakat bana dedikleri "garantiye yollayalım oradan ne talep çıkarsa ona göre hareket ederiz, biz aracı firmayız.". Parayı alırken aracılık kalkıyor, mevzu iadeye gelince bu şekilde işin içinden kaçmaya çalışıyorlar. 14 gün geçmemesine rağmen koşulsuz şartsız ürünü iade almaları gerekmiyor mu? Ne yapmamı önerirsiniz?

Kulaklıklarda ve gamepad'de böyle bir saçma şey varmış aynısını İtopya ile de yaşadım koşulsuz iade hakkı bu ürünlerde dediklerine göre yokmuş acayip saçma bir şey. Tüketici Hakem Heyetine şikayet edebilirsin çok yüksek ihtimalle iade çıkar ama uğraşırsın biraz.

Kulaklık hijjen ürünü geçtiği için koşulsuz iade durumu olmuyor servis sonucu anca.

Hiç buralarda yada bu firmada çözüm aramakla uraşmayın. Heyete başvurun edevletten. Ardından buldunuz her forumda bu yaptıklarını ifşa edin. Başkalarıda görsün çirkefliklerini.
Heyet aşırı yavaş ve düzgün kararlar çıkmayabiliyor. Ama insanlarla uğraşmaktan iyidir.

14 gün içinde net üzerinden satılan ürünü almak zorundalar. Tüketici Hakem Heyetine e-devlet üzerinden durumu anlat. Fişin ve ürünün fotoğrafını çek ekle.

Unutmayın millet, bir yerde yazılı kulaklık hijyen falan olayı tamamen satıcıyı korur... Ama ürünü alanı korumak zorunda. Bir yerlerde yazıyor diye bir şey olmuyor demeyin Hakem Heyetine şikayet edin. Bizzat yaşadım. Onların satış politikasında olan bir şeyden almadılar ama heyete başvurdum hemen iade aldılar. Hakem kararı kesindir.

04.04.2023 tarihinde Sinerji Bilgisayar'dan "Razer BlackShark v2X" aldım. Gelince fark ettim ki mikrofonla konuşurken ses kesilip duruyor. İade talebi oluşturdum fakat bana dedikleri "garantiye yollayalım oradan ne talep çıkarsa ona göre hareket ederiz, biz aracı firmayız.". Parayı alırken aracılık kalkıyor, mevzu iadeye gelince bu şekilde işin içinden kaçmaya çalışıyorlar. 14 gün geçmemesine rağmen koşulsuz şartsız ürünü iade almaları gerekmiyor mu? Ne yapmamı önerirsiniz?
Sadece kulak içi kulaklıkları iade almamaları lazım, normal kulaküstü kulaklıkları almaları lazım. Hakem heyetine başvurun.

Uğraşın, heyete gidin. Gerçekten arızalı ise servis zaten değiştirir bunu da düşünün.
Hocam ben başta değişim yapmayı düşünüyordum fakat servisin ne diyeceği belli değil o yüzden 14 gün iade hakkımı riske atmak istemediğimden iade etmek istiyorum sonuçta bu kanunen hepimizin hakkı.

Yeni konular

Geri
Yukarı