Sinerji Bilgisayar Açtığı Davayı Kaybetti

TL üzerinden gidildiği için evet faizin bir anlamı kalmıyor. Zararın giderilmesi açısından yeni ürün talep durumları olabilir miydi bilmiyorum ama buraya kadar getirmeniz de önemliydi.

Yıllık yasal oran yanlış hatırlamıyorsam %9 onu da yıllık 5.000 liradan hesaplasak şuan 450 lira gibi bir şey.
Bir de faizin başlaması ne zaman oluyor? Kararın verildiği tarihten itibaren mi yoksa bizim başvurumuzdan sonra mı?

6 ay civarı süren THH sonucu (ben kazandım.) + 1 yıl 3 aylık mahkeme süreci.
(Yine ben kazanmış bulunmaktayım.) Mahkeme, THH kararının uygulanmasını hükmetmiş. Para iademi artık sonunda alabileceğim. Zamanında 3876 TL'ye aldığım hazır sistem yerine (Ryzen 1500X ve RX 570'li) artık tek 1 adet RX 570 alabilirim çünkü RX 570, 4000 lira civarı oldu. :) beni süründürdükleri için Sinerji Bilgisayar'a buradan teşekkürlerimi sunarım (!) en azından adalet yerini buldu, buna seviniyorum. Konumu takip eden ve destekleyen arkadaşlarımın bilgisine sunarım.

Hocam konunuzu önceden görmüştüm, 3 ay sonrada sonucunu öğrendim. Adalet yerini buldu, size geçmiş olsun.

Hayırlı olsun hocam :)

Eğer konumu hatırlıyorsanız, bir Sinerji mağduru da bendim maalesef. Uzun suredir Technopat'a giriş yapmıyordum, tesadüfen konunuzu gördüm ve davayı kazandığınızı görünce çok mutlu oldum.
Sizi, 20 Temmuz 2019'da 'Sinerji Bilgisayar'dan alışveriş yapmayın' konumdaki mesajınızdan görmüştüm. Gerçekten uzun süre geçmiş üstünden ve peşlerini bırakmamışsınız, helal olsun.

Hayırlı olsun hocam :)

Eğer konumu hatırlıyorsanız, bir Sinerji mağduru da bendim maalesef. Uzun suredir Technopat'a giriş yapmıyordum, tesadüfen konunuzu gördüm ve davayı kazandığınızı görünce çok mutlu oldum.
Sizi, 20 Temmuz 2019'da 'Sinerji Bilgisayar'dan alışveriş yapmayın' konumdaki mesajınızdan görmüştüm. Gerçekten uzun süre geçmiş üstünden ve peşlerini bırakmamışsınız, helal olsun.
Sizin konunuza mesaj yazmıştım diye hatırlıyorum. Teşekkür ederim yazdığınız için:)

Geri
Yukarı