Çözüldü Sinerji bilgisayara güvenilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

furkanbalta25

Centipat
Arkadaşlar selam. Sinerji bilgisayar hakkında son 1 haftaya dayalı şikayetler gördüm fakat sitede bir kesim bayağı güveniyor firmaya ama benim hala şüphelerim var. Aşağıda görmüş olduğunuz kartı başka yerde bu kadar uygun bulamadığımdan bu siteye başvurdum tabiri caizse milyarlarla oynanacak. 4000 TL bir fiyatı var sizce güvenip alınır mı? Biraz daha koy üstüne demeyin yok çünkü indirim kovalıyordum.

Çözüm
@furkanbalta25 Ben alalı iki buçuk ay oluyor herhangi bir sorun yaşamadım. İlk başta 19.9.2 sürümünü kullandım. 20.2.2 çıkınca ona geçtim bir buçuk ay civarı onu kullandım. Şimdi de 2 gündür 20.4.1 sürümünü kullanıyorum herhangi bir sorun yok gibi bu sürümde de. Her sürümü değiştirdiğim zaman DDU programını kullandım. Sürücülerde sorun yok kısaca bende. Ekran kartına gelirsek Nitro+ zaten sınıfının en iyi kartlarından biri. Sıcaklık, frekans değerleri çok güzel. Ben memnunum karttan, tavsiye ederim.
Güvenilir imzamdaki sistemi mağazalarına gidip topladım çok iyi işçilikleri var özenerek topluyorlar sistemleri.

Peki siz memnun musunuz karttan ?
Site hakkında bir fikrim yok bende PSU bulmuştum piyasanın daha altında bir fiyata bu firmada. Pazartesi sipariş geçmeyi düşünüyorum. Bu arada RX 5700'ü kullanıyorum hocam. Fakat benim tavsiyem NVIDIA bir ekran kartı seçmeniz yönünde olacaktır. Bu ekran kartları başınızı çok ağrıtabilir. Hatalı sürümü çok var piyasada. Sürekli Black Screen veriyor. Ve yazılım güncellemeleri AMD'nin tam bir felaket ötesi. Sürekli eski sürüme dönüp duruyorum. Ama sıkıntısız çıktığı zaman da NVIDIA'nın muadil ekran kartı performansından 10-15 FPS daha fazla performans verdiğini söyleyebilirim.

NVIDIA'da sürümlerle yavaşlatılıyor diye biliyorum peki ne yapacağız?

Hocam kart geldiğinde BlackScreen arızası ile geldi. Sonra ertesi gün servise verdim 13 gün bekledim gelmesini. Benim kartım ASUS marka ama bu hata Reddit gibi forumların bir çoğunda mevcut. Amd yazılımsal olduğunu söylüyor bazı BlackScreen hatalarının bazıları ise direk donanımsal. Dilerseniz şöyle yaparak arızalı gelme olasılığını en aza indirebilirsiniz. Not düşersiniz test edilip gönderilsin diye. Ekran kartı test edilir size öyle gönderilir sizde taşınma esnasında bir sorun olmazsa sağlıklı bir biçimde kartı kullanırsınız. Benim memnuniyetime gelirsek başta çok karın ağrısı çektirdi. Teknik servis sürecinde fakat sorunsuz benchmark testleri yapılmış sıfır bir ürün yolladılar. Şu anda gayet memnunum açıkçası muadillerinden performans olarak daha iyi bir ürün.

@furkanbalta25 Ben alalı iki buçuk ay oluyor herhangi bir sorun yaşamadım. İlk başta 19.9.2 sürümünü kullandım. 20.2.2 çıkınca ona geçtim bir buçuk ay civarı onu kullandım. Şimdi de 2 gündür 20.4.1 sürümünü kullanıyorum herhangi bir sorun yok gibi bu sürümde de. Her sürümü değiştirdiğim zaman DDU programını kullandım. Sürücülerde sorun yok kısaca bende. Ekran kartına gelirsek Nitro+ zaten sınıfının en iyi kartlarından biri. Sıcaklık, frekans değerleri çok güzel. Ben memnunum karttan, tavsiye ederim.

Çözüm
Hocam kart geldiğinde BlackScreen arızası ile geldi. Sonra ertesi gün servise verdim 13 gün bekledim gelmesini. Benim kartım ASUS marka ama bu hata Reddit gibi forumların bir çoğunda mevcut. AMD yazılımsal olduğunu söylüyor bazı BlackScreen hatalarının bazıları ise direkt donanımsal. Dilerseniz şöyle yaparak arızalı gelme olasılığını en aza indirebilirsiniz. Not düşersiniz test edilip gönderilsin diye. Ekran kartı test edilir size öyle gönderilir sizde taşınma esnasında bir sorun olmazsa sağlıklı bir biçimde kartı kullanırsınız. Benim memnuniyetime gelirsek başta çok karın ağrısı çektirdi. Teknik servis sürecinde fakat sorunsuz Benchmark testleri yapılmış sıfır bir ürün yolladılar. Şu anda gayet memnunum açıkçası muadillerinden performans olarak daha iyi bir ürün.

Anladım kardeşim galiba seninki birazda şansızlık olmuş gibi çoğu kullanıcıda aman dakika başı sıkıntı çıkarıyor diyen görmedim sende öle demiyorsun tabii ki ama bu kartın muadili farz edelim ki RTX2060 Super olsun arada 200-300 gibi fiyat var ki zaten 5700 XT rahatlıkla önünde RTX2060 Super'in eğer olursada o karın ağrısını çekmeye hazırım değer çünkü 😀. Benchmark testi yaptırmaya çalışacağım dediğin gibi çok sağ ol yardımcı olduğun için.
teşekür ederim bilginiz için kafamdaki soru işaretleri kalkmış oldu kartla ilgili. nitro+ kullanıcısı bulamadığım için net bilgi alamadım.

Anladım kardeşim galiba seninki birazda şansızlık olmuş gibi çoğu kullanıcıda aman dakika başı sıkıntı çıkarıyor diyen görmedim sende öle demiyorsun tabii ki ama bu kartın muadili farz edelim ki RTX2060 Super olsun arada 200-300 gibi fiyat var ki zaten 5700 XT rahatlıkla önünde RTX2060 Super'in eğer olursada o karın ağrısını çekmeye hazırım değer çünkü 😀. Benchmark testi yaptırmaya çalışacağım dediğin gibi çok sağ ol yardımcı olduğun için.
Bu arada bu kartların muadilleri Nvidia tarafında super olan modeller bile değil hocam. Super olan modellerle kafa kafaya gidiyor ama normal RTX 2060 ve RTX 2070 modelleri muadilleri :) Yani sorunsuz bir karta sahip olduğunuzda baya F/P ürünü olduğunu görebilirsiniz. Ama kartın ne zaman BlackScreen vereceği bilinmiyor tek sıkıntısı bu. Belki hiç vermez, Belki anında verir belki de 3-4 yıl sonrasında. Reddit gibi forumlarda oldukça fazla konu var bununla ilgili. Ama bir çoğunun AMD yazılımsal olduğunu söylüyor. Sadece sürekli donup en sonunda mavi ekran veren BlackScreen hatalarının donanımsal olduğu konusunda açıklaması var :)

NVIDIA'nın yavaşlattığını bende düşünmüştüm, aynı ekran kartı ve işlemci ile aynı oyunu oynayıp farklı FPS'ler aldığımızı görmüştüm. Alıntı yapıp RAM'de aynı mıydı diye soranlar olacak 3000MHz ile 3200MHz arası 25-30 FPS oynaması mümkün değildir. Ek olarak M.2 SSD ile çalışıyor sistem.

Vay be. Bu ekran kartı ilk çıktığında 3.300 - 3.500 TL arasında gidiyordu. Şimdi 4000'e bulsak indirimli diyoruz. Ekonomi batık, bor var 10 yıl sonra Türkiye Mars'a taşınacak.

Hiç sorma hatta 2 gün önce birebir şahit olduğum olayı söliyim sana Vatan Bilgisayar'da MSI RX 5700 XT Gaming X kartı 4.298 TL iken bir gün arayla 4.422 TL'ye yükseldi dolardaki dalgalanma yüzünden büyük ihtimalle, artık dört gözle yurdumuzun teknolojide üretkenliğini bekliyoruz böyle giderse topladığımız son sistemler olacak bunlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı