Sinerji Bilgisayar'a Güvenmeyin

151202

Kilopat
Evet arkadaşlar ben de bu forumdaki çoğu kişi gibi Sinerji'yi buradan öğrendim ve de alışverişimi oradan yapmıştım. Sattığı ürünlerin diğer yerlere göre daha ucuz olmasından dolayı göze hoş geliyordu ama keşke bu tarz bir hataya düşmeseymişim. 500-600 lira kar edeceğiz diye uğraşmadığım gün kalmadı.

İlk önce sipariş verdiğim ekran kartını değil, aynı markanın başka bir ekran kartını monte ederek gönderdiler. Durumu anlamasam çakıp gidecekler ekran kartını. Daha sonra anakartım Asus teknik servisine gitti aldığım ilk haftadan... İlk hafta olmasına rağmen kendileri değiştirmedi ve de Asus'a yönlendirdiler. Neyse bekledik ve ürünün Asus'dan değişimi onaylandı, yani bozuk ürün vermişler. Şimdi de yaklaşık 1 aydır oyunlarda anlık FPS-GPU kullanımı düşüşleri yaşıyorum. Forumda konu da açmıştım bununla ilgili... Ekran kartından mı kaynaklanıyor tam emin olamıyorum çünkü başlatırken Power Supply hatası da veriyor ara sıra bilgisayarım.

Her neyse işte email attım kendilerine kaydettiğim videoyu gösterip, ''ekran kartından olabilir gönderin bize'' dediler. Dedim ''PSU'da da böyle böyle şeyler oluyor, acaba direkt bilgisayarı getirsem de orada kontrol etsek, hangi parçadan olduğunu orada anlasak olur mu?'' Yani insan hayır olmaz denmesini beklemiyor ama beklemesi lazımmış demek. ''Maalesef aynı gün kontrol edemeyiz, arızalı olan parçayı öğrenip gönderin.'' diye email geliyor.

1- Tek yapman gereken şey başka bir ekran kartı takıp bir tane oyun açıp denemek. Maksimum 15 dakikanızı alacak bir şeyi nasıl kontrol edemiyorsunuz?
2- ''Arızalı olan parçayı öğrenip gönderin'' ne demektir? Ben teknik servis miyim veya elimde yedek parça mı tutuyorum da öğreneyim nereden kaynaklandığı... Ki bu benim işim mi?

Allaha dua etmek lazımmış meğer buradan bir şey almadan önce.

İşin bir de yalan kısmı var... Bu sorunum ilk olduğu sıralarda da email atmıştım (sorunun ekran kartı olduğuna neredeyse emindim o zamanlar) Sinerji bilgisayarı aradan çıkartıp, direkt distribütör firmaya göndermek istediğimi belirttim ve de adres falan istedim. Böyle bir şeyin olamayacağın, illa ki Sinerji'ye göndermem gerektiğini, distribütör firmaya göndersem bile bakmadan geri göndereceklerini, Sinerji'den oraya gitmesini gerektiğini söyledi ve de telefon numarasıdır, adrestir falan vermeyi reddetti ısrarla. Üniversite dönem arasında olduğu için göndermek istemedim ben de ve bu haftaya bekledim. Bu bugün yaşadığım son email konusundan sonra distribütör firmayı arayıp bir konuşayım bakayım ne diyecekler dedim ve adam kargo parasını siz ödeyin yeter dedi. Yani yok Sinerji'den gitmesi lazım, yok bakmıyorlar vs. hikaye. Allah bilir ekran kartını Sinerji'ye göndersem, distribütöre gönderdik bir sorun yok dediler deyip ekran kartını 1 hafta sonra geri gönderecekler. Güvenim sıfır şuan bu firmaya. Dikkat edin bir şeyler almadan önce.

Son düzenleme:
Bende sistemimi sinerjiden topladım. Monitörüm de Ölü piksel sorunu vardı ve RAM siparişimde de 8x2 olarak istemişken 4x2 göndermişlerdi. Ertesi gün iletişime geçtim ve bir çok defa özür dileyip 2 gün içinde ürünlerin yenilerini gönderdiler. Kargo parası falanda almadılar. Yani böyle şeyler oluyor ama size neden böyle bir geri dönüş yapıp işi yukarıya sürmek istemişler anlamadım.
İnşallah kısa süre içinde çözersiniz problemi.

Bende sistemimi sinerjiden topladım. Monitörüm de Ölü piksel sorunu vardı ve RAM siparişimde de 8x2 olarak istemişken 4x2 göndermişlerdi. Ertesi gün iletişime geçtim ve bir çok defa özür dileyip 2 gün içinde ürünlerin yenilerini gönderdiler. Kargo parası falanda almadılar. Yani böyle şeyler oluyor ama size neden böyle bir geri dönüş yapıp işi yukarıya sürmek istemişler anlamadım.
İnşallah kısa süre içinde çözersiniz problemi.
Yani hayretler içerisindeyim. Satış sonrası hizmetin bu kadar rezalet olacağı aklıma gelmemişti. Eyvallah parçalar bozulabilir, her yerde olabilir bu ama böyle bir hizmet anlayışını ilk defa görüyorum.

Ekran kartını da, Power Supply'ı da direkt üretici/distribütör firmaya göndereceğim.

Mümkün mertebe sistemi dışardan kargo yoluyla toplattırmayın. Size ürünlerin kutularını gönderselerde anlayamazsınız sıfır olup olmadıklarını. Parça parça sipariş verip kendiniz toplayın. Hem öğrenmiş olursunuz hem de uğraşmak , uğraşıp başarmak size zevk verecektir. Siz tek başınıza yapamazsanız mümkün mertebe bi dostunuzla birlikte girişin bu işte (:)

Mümkün mertebe sistemi dışardan kargo yoluyla toplattırmayın. Size ürünlerin kutularını gönderselerde anlayamazsınız sıfır olup olmadıklarını. Parça parça sipariş verip kendiniz toplayın. Hem öğrenmiş olursunuz hem de uğraşmak , uğraşıp başarmak size zevk verecektir. Siz tek başınıza yapamazsanız mümkün mertebe bi dostunuzla birlikte girişin bu işte :))
Valla öyle yapsaymışım keşke hocam. Hepsiburada'dan vs. sipariş verseymişim direkt. Yaptık artık bikere.

Son düzenleme:
Ben de daha once oradan arkadaslarima sistem topladim. Sorunsuz geldi hepside. Bilmiyorum size neden boyle olmus normalde profosyonel bir firmadir ve bunu yapmazlar o_O(n).

Mümkün mertebe sistemi dışardan kargo yoluyla toplattırmayın. Size ürünlerin kutularını gönderselerde anlayamazsınız sıfır olup olmadıklarını. Parça parça sipariş verip kendiniz toplayın. Hem öğrenmiş olursunuz hem de uğraşmak , uğraşıp başarmak size zevk verecektir. Siz tek başınıza yapamazsanız mümkün mertebe bi dostunuzla birlikte girişin bu işte :))

Aynı fikirdeyim kimseye yeni aldığım sitemi kendim bilmesem dahi gözlerimle görmeden toplatmam. Herşeyin sıfır hiç açılmamış kutusunda olduğunu görmem gerek. Ayrıca her bir ürünün kutusunu da açar ve sistemde test ederken videolarını çekmek herhangi bir arıza durumunda kendinizi savunabileceğiniz yeğane kanıt olacaktır "bakın böyle özenlice kutusu açıldı, zarar verilmeden böyle çıkarıldı, hiç problemsiz sisteme takıldı ve test edildi..." şeklinde.

Geri
Yukarı