Sinerji bozuk R7 7700 gönderdi

MuraTR06

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, DDR5 sistemim için Ryzen 7 7700 tray işlemci aldım. Taktığımda hiçbir tekpi vermedi. Anakart ışığından bakınca da işlemciye geçen ışık sönmüyor. Eski işlemcim 7500f çalışıyor ama.

Şimdi ben bunu macunladığım için mecbur kullanmış oldum ama pinlerinde falan hiçbir sıkıntı göremiyorum. Zaten bana geldiğinde Ryzen 7 stickeri olması gerekirken sonradan fark ettiğim Ryzen 9 stickeriyle gelmiş. İnternette çok tray işlemci izlediğimde herkese 7 stickeriyle geliyor. Bana bozuk ürünü yanlış kutuya koymalarından şüpheliyim.

Şimdi macunu temizlesem de kullanılmış deyip iade almama ihtimalleri var mı? İnternette çok okudum iade almıyorlar gibi. Ne yol izlemeliyim? 8000 TL'm çöpe giderse mahvolurum. Maaşımla aldım.

Anakartınızın BIOS güncelliğinden eminseniz iadeye verin gitsin. Müşteri temsilcisiyle geç olmadan konuşun.
Evet biosuma baktığımda 8. ayın 2023 güncellemesi mevcut. Akşam arayacağım.

Peki R9 stickeri göndermelerine ne diyorsunuz? AMD yapıyor mu böyle şeyler. Yoksa bunlar 2.el işlemciyi yanlış mı kutuladı.

Aynı firma benzer bir problem. Sinerji bilgisayar 2. el bozuk işlemci gönderdi
Geç olmadan iletişime geçip ürünün çalışmadığını iade istediğinizi belirtin. Dümdüz iade etmeye çalışırsanız eğer test ederlerse bozuk derlerse size kalabilir dikkatli olun.

Evet bende korktum direk iade etmekten. Arıza talebi oluşturup incelemeye alıp iademi gerçekleştiremlerini isteyeceğim. Tabi arayarak.

Anakartınızın BIOS güncelliğinden eminseniz iadeye verin gitsin. Müşteri temsilcisiyle geç olmadan konuşun.
Bios güncellemesiyle alakası yok aynı nesil işlemciler ki zaten 7500f daha sonra çıkmış bir işlemci, çalışmayacak olsa o çalışmazdı.
Evet biosuma baktığımda 8. ayın 2023 güncellemesi mevcut. Akşam arayacağım.
En kısa sürede iade edin, eğer bozuksa iade yapılır.

Sinerjiden ürün alırken hep korkuyorum. WD'nin bir harddiskinden 2 tane aldım 1i bozuk çıktı. 15 gün sonra doğru düzgün iletişime geçtiler. Onun da sebebi şikayet var'a yazmamdı.

Direk iade etmedim. Sinerjiyi aradım ürünün arızalı olduğunu belirttim onlar garantiye yönlendirdi. Garanti değişim kararı verip yenisini gönderdi. Direk iade etsem bu arızalı diye almayabilirlerdi sorun yaşayacak arkadaşlar olursa bu şekilde çözdüm

Geri
Yukarı