Sinerji garantiye gidecek ürüne kargo parası istiyor

T129Atak

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Ankara
Kulaklığımın sağ tarafı bozuldu, ürünü gönderin kargo sizden diyorlar baktım da 60/70 lira tutuyor. Az para değil.
Talep etme gibi hakları olmaması lazım.

"Garanti kapsamında yer alan, arızalanan ürünün tamir edilmek üzere servis istasyonlarına gönderilmesi ile ilgili olarak tüketiciden nakliye, posta, kargo veya benzeri herhangi bir ulaşım gideri talep edilebilir mi?
Tüketicinin, Kanunun 11'inci maddesinde yer alan seçimlik haklarından ücretsiz onarım hakkını seçmesi durumunda satıcı; işçilik masrafı, değiştirilen parça bedeli ya da başka herhangi bir ad altında hiçbir ücret talep etmeksizin malın onarımını yapmak veya yaptırmakla yükümlüdür. Yukarıda bahsedilen hükümlerden de anlaşılacağı üzere, tüketicinin seçimlik haklarından ücretsiz onarım hakkını seçmesi durumunda, malın firmaya ya da yetkili servis istasyonuna ulaştırılması ve geri gönderilmesi ilgili olarak tüketiciden nakliye, posta, kargo veya benzeri herhangi bir ulaşım gideri ve başka herhangi bir ad altında hiçbir ücret talep edilemez."

Tüketici hakları böyle diyor fakat ısrarla hala talep ediyorlar. Ürünü Şubat ayında aldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Itopya’yla aynı olayı yaşadım. Garantiye Cooler Master marka bir mouse gönderdim, CM’a direkt gönderseydim kargo ücretsizdi fakat ürünü iade etmek istediğim için Itopya’dan gönderilmesi gerekiyormuş.
Markanın Türkiye distribütörüne garanti için gönderirsen kargo ücreti çıkmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı