Sinerji uyumsuz RAM'i iade kabul etmiyor

Arkadaş çöpe attığını mı söylemiş gönderide? Bu değişik bir beyan olmuş :D Kendi kafanzıdan bir senaryo oluşturmuşsun tebrikler :D Kutuyu açmış, sistemine takmış ve uyumsuz olduğu için iade etmeye çalışıyor.
Dostum senaryodan değil gelen maile ithafen öyle söyledim. Paketler eksiksizse neden ozaman iade almıyor? Desin ki denemedim değiştirmek istiyorum. Buna ne karşılık vereceksin çok merak ediyorum. Mailde bal gibi yazıyor paket hasar görmediyse ve kullanılmadıysa ( kendi sistemine uygun zannedip belleğe zarar vermediyse zaten anlaşılmaz) iadesini almak zorunda belirtildiği gibi 14 gün iade hakkı var. Ben sadece gelen maile karşılık söyledim bunu.

@Blackrawen @Dessa öncelikle doğum gününüz kutlu olsun. Buradaki yazıyı okuduğumda "paketi ya da ambalajı açılmış ürünlerde de internetten alındıkları müddetçe tüketici kural olarak cayma hakkına sahiptir. Fakat bazı istisnai durumlarda cayma hakkının kullanılması mümkün değildir. " metninden anladığım ayrıca yönetmeliğin 9, 13 ve 14. maddeden anladigim kadari ile RAM'ler 14. maddedeki istisnaya da girmedigi icin açılıp denenmis olmasi cayma hakkinin kullanilamayacagini gostermeyecegini dusunuyorum. Eger eksik veya yanliks bir bilgim var ise duzeltirseniz sevinirim. Teşekkürler.

BU bahsettiğiniz yeni kanunla ilgili olabilir mi? Yani siz sisteminize uyumlu olmayan Ram'i aldıysanız iyi araştırmamışsınız demektir. Paketini açmamış olsanız sanırım sorun olmuyor ama açıp deneyip olmayınca geri iade etme konularında evet sıkıntı çıkarıyorlar maalesef bazı satıcılar veya siteler.
Yani ddr5in mağdurluğuna uğradım taktım görüntü gelmedi ancak ben paketi açmadan o rami takmadan nasıl anlıcam uyumlu olup olmadığını

Dostum senaryodan değil gelen maile ithafen öyle söyledim. Paketler eksiksizse neden ozaman iade almıyor? Desin ki denemedim değiştirmek istiyorum. Buna ne karşılık vereceksin çok merak ediyorum. Mailde bal gibi yazıyor paket hasar görmediyse ve kullanılmadıysa ( kendi sistemine uygun zannedip belleğe zarar vermediyse zaten anlaşılmaz) iadesini almak zorunda belirtildiği gibi 14 gün iade hakkı var. Ben sadece gelen maile karşılık söyledim bunu.
Atılan mesaj otomatik bir red mesajı. Sistemine taktıysan reddedildi diyor. Paket ile ilgili herhangi bir bilgi yok.

@Blackrawen @Dessa öncelikle doğum gününüz kutlu olsun. Buradaki yazıyı okuduğumda "paketi ya da ambalajı açılmış ürünlerde de internetten alındıkları müddetçe tüketici kural olarak cayma hakkına sahiptir. Fakat bazı istisnai durumlarda cayma hakkının kullanılması mümkün değildir. " metninden anladığım ayrıca yönetmeliğin 9, 13 ve 14. maddeden anladigim kadari ile RAM'ler 14. maddedeki istisnaya da girmedigi icin açılıp denenmis olmasi cayma hakkinin kullanilamayacagini gostermeyecegini dusunuyorum. Eger eksik veya yanliks bir bilgim var ise duzeltirseniz sevinirim. Teşekkürler.
Teşekkür ederim doğum günümü kutladığınız için. Benimde düşüncem bu yönde zaten gelen mailde yazılanı yorumladım sadece. Paketi kaybolmadıysa zarar görmediyse zaten 14 gün içinde yasal iade hakkı var bu kadar basit. Konu sahibinin de hatası var.

Teşekkür ederim doğum günümü kutladığınız için. Benim de düşüncem bu yönde zaten gelen mailde yazılanı yorumladım sadece. Paketi kaybolmadıysa zarar görmediyse zaten 14 gün içinde yasal iade hakkı var bu kadar basit. Konu sahibinin de hatası var.

Konu sahibinin hatası yok kardeşim sen nereden çıkartıyorsun te allam. Adam "çöpe atmadım ancak paket açılmış ürün aldığım gibi hiçbir şey yapmadım" demiş ilk yorumunda da ambalajın kaybolduğuna dair en ufak bir şey söylememiş sen tutturmuşsun kaybolmuş da kaybolmuş diye. Ambalaj var, ürün var. Adamlar ürünün ambalajı açıldığı için geri almıyor ve almaları lazım. Olay bu kadar basit. Doğum günün kutlu olsun dostum.

Yani ddr5in mağdurluğuna uğradım taktım görüntü gelmedi ancak ben paketi açmadan o rami takmadan nasıl anlıcam uyumlu olup olmadığını
Hocam bunun için ana kart modelinizin DDR'ın hangi versiyonunu ve Kaç MHZ'ye kadar desteklediğini kendi web sitesinden öğrenebilirdiniz. Sonuçta deneme yanılma yöntemiyle seçilen bir ürün değil Ram. Siz ana kartınızın özelliklerini dikkate almadan kafanıza göre bir Ram siparişi vermişsiniz. Keşke gerekli araştırmayı yapsaydınız satın almadan önce. Uyumsuzluğu tam olarak nerede yaşadınız peki?

Konu sahibinin hatası yok kardeşim sen nereden çıkartıyorsun te allam. Adam "çöpe atmadım ancak paket açılmış ürün aldığım gibi hiçbir şey yapmadım" demiş ilk yorumunda da ambalajın kaybolduğuna dair en ufak bir şey söylememiş sen tutturmuşsun kaybolmuş da kaybolmuş diye. Ambalaj var, ürün var. Adamlar ürünün ambalajı açıldığı için geri almıyor ve almaları lazım. Olay bu kadar basit. Doğum günün kutlu olsun dostum.
Konu sahibinin nasıl hatası yok kardeşim? Paket gizli kutuyla gelmedi ya. Ürünün başlığında açıklamasında ve paketin üzerinde hangi sisteme uygun olduğu 5 mi 4 mü yazar kardeşim. Ben ilk başta yazılan mail için öyle dedim. Kaybolmadıysa iade hakkı var bu kadar basit. Konu sahibinin hatası sistemini ve alacağı ürünü bilmeden sipariş vermesi. Teşekkür ederim doğum günümü kutladığın için.

Sözleşmeye göre: (En azından sinerji iade sözleşmesi)

Yukarıda değinilen düzenlemeler kapsamında, internet sitemizden alışveriş yapan müşterilerimizin aşağıda sayılanlarda sınırlı olmamak ve kanunda sayılanlarla sınırlı olmak üzere, birtakım ürünlerde kanunda sayılan hallerin gerçekleşmesi durumunda (örneğin ambalaj açılması, ürünün bozulmuş olması, ürünün yeniden satılabilirliğini kaybetmesi, montajının yapılması gibi kanunda sayılan sebepler) cayma haklarını kullanamayacağı sabittir;

• Montajı yapılan tüm bilgisayar parçaları, bilgisayar sarf malzemeleri, kırtasiye sarf malzemeleri ve benzeri ürünler (ekran kartı, anakart, kartuş, toner gibi),
  • Ambalajı açılmış taşınabilir bilgisayar ve masaüstü bilgisayarlar,
  • Her türlü yazılım ve programlar,
  • DVD, VCD, CD ve kasetler,
  • Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler (ürünün arızalı veya ayıplı çıkması halleri dışında, açıldıktan sonra sağlık açısından tehlike arz edebilen ürünler; kulaklık, mikrofon gibi),
  • Tek kullanımlık ürünler,
  • Hızlı bozulan ürünler.

Yeni konular

Geri
Yukarı