Sınıf arkadaşımın öldüğünü öğrendim

Ne diyeceğimi gerçekten bilemiyorum. Kız çok tatlı biriydi, kardeşi de vardı. Her neyse boşluktayım ya. Tüyler diken diken haliyle, ortaokulda çok samimiydik onu 11 sınıfta hayal ediyordum ama 13 yaşından sonra bir yaş atlamadı... Kardeşinden haberi duydum. Düşünsenize daha dün beraber şakalaşıyorsunuz, nefes aldığını kalbinin attığını, yaşamını hissettiğin kızın acı haberini alıyorsun. Belki hayalleri vardı, yeteneği vardı fakat çöl kumuna karıştı o kumlar o hayaller. Kötü oldum ya arkadaşlar, maalesef gittikten sonra daha değerli oluyor her şey. Şu an ben gece klavyede size yazı yazarken o toprağın altında duruyor. Hayatımızın ne kadar değerli olduğunu anladık bir kez daha...
Son olarak şu sözle girmek istiyorum:
Ölüm her zaman gözünün önünde olsun, o zaman asla bayağı kaygılara düşmezsin ve hiçbir şeyi coşkunlukla istemezsin. (Epiktetos)
Rahmeti bol olsun. Aynı durumu yaşadım eski sınıfımda arkadaşım olan bir kız vardı. Yakın zamanda intihar etmiş haberlere vs. çıkmış başka bir sınıf arkadaşımdan öğrenmiştim. Aklı başında biriydi çok şaşırmıştım gerçekten farklı duygular yaşattı tüylerim diken diken olmuştu.

Bende 10. sınıfta arkadaşımızı kaybettik kalp kapakçığıyla ilgili ameliyatta vefat etti. Benim haberim yoktu sınıf grubu sessizdeydi okula gittim 5 kişiyiz cenaze evi uzaktaydı gidemedim bir türlü çok yakın değildik ama yine de üzülmüştüm.

Ne diyeceğimi gerçekten bilemiyorum. Kız çok tatlı biriydi, kardeşi de vardı. Her neyse boşluktayım ya. Tüyler diken diken haliyle, ortaokulda çok samimiydik onu 11 sınıfta hayal ediyordum ama 13 yaşından sonra bir yaş atlamadı... Kardeşinden haberi duydum. Düşünsenize daha dün beraber şakalaşıyorsunuz, nefes aldığını kalbinin attığını, yaşamını hissettiğin kızın acı haberini alıyorsun. Belki hayalleri vardı, yeteneği vardı fakat çöl kumuna karıştı o kumlar o hayaller. Kötü oldum ya arkadaşlar, maalesef gittikten sonra daha değerli oluyor her şey. Şu an ben gece klavyede size yazı yazarken o toprağın altında duruyor. Hayatımızın ne kadar değerli olduğunu anladık bir kez daha...
Ölüm her zaman gözünün önünde olsun, o zaman asla bayağı kaygılara düşmezsin ve hiçbir şeyi coşkunlukla istemezsin. (epiktetos)

Ah be dostum mekanı cennet olsun, basın sağ olsun...

Ölüm her zaman gözünün önünde olsun, o zaman asla bayağı kaygılara düşmezsin ve hiçbir şeyi coşkunlukla istemezsin. (epiktetos)

Ben de geçen senelerde çok sevdiğim bir arkadaşımı kaybettim ama gelip buraya konu açmak aklımın ucundan bile geçmedi. Neden acaba?

): Allah rahmet eylesin.

Dosya Ekleri

• sad.PNG
    sad.PNG
    287,6 KB · Görüntüleme: 48

Geri
Yukarı