Sınıf değiştirme

Liseye ilk başladığımda başka bir arkadaşımın sınıfına dilekçeyle sorunsuz gitmiştim fakat sınıflar ayarlanıp seçmeli dersler seçildikten sonra zor oluyor, bazı okullar yapmıyor zorunlu olmadığı sürece.

Liseye ilk başladığımda başka bir arkadaşımın sınıfına dilekçeyle sorunsuz gitmiştim fakat sınıflar ayarlanıp seçmeli dersler seçildikten sonra zor oluyor, bazı okullar yapmıyor zorunlu olmadığı sürece.

Seçmeli dersler seçilmedi sınıflar da tam oturmuş değil bakalım.
Sebebiniz nedir?

Diğer sınıflar da arkadaşlarım var tek başıma olmak istemiyorum çünkü bu bir meslek lisesi.

Sana bir bilgi vereyim. 10. sınıfa geçerken dal seçeceksin. Gerçi bunu biliyorsun fakat şaşırtmacalı kısmı ayrı. 10. sınıf 1. döneme kadar bölüm değiştirebilirsin fakat 10. sınıf 2. dönemden sonra okul bile değiştirsen aynı bölümde kalmak zorundasın. Bunu bilerek devam et başı yanan arkadaşım oldu bunlar yüzünden.

Sana bir bilgi vereyim. 10. sınıfa geçerken dal seçeceksin. Gerçi bunu biliyorsun fakat şaşırtmacalı kısmı ayrı. 10. sınıf 1. döneme kadar bölüm değiştirebilirsin fakat 10. sınıf 2. dönemden sonra okul bile değiştirsen aynı bölümde kalmak zorundasın. Bunu bilerek devam et başı yanan arkadaşım oldu bunlar yüzünden.
Peki sınıf değiştirebilir miyim ?

Müdür yardımcısı ile konuşup dilekçeyle değiştirebilirsin. Boş yer yoksa da gitmek istediğin sınıfta sınıf değiştirmek isteyen biri varsa onunla anlaşabilirsin.

Ben de lisedeyken sınıf değiştirmek istiyordum fakat yer olmadığı için gitmek istediğim sınıfta sınıf değiştirmek isteyen başka biriyle anlaşıp karşılıklı sınıfları değiştirmiştik.

Peki sınıf değiştirebilir miyim ?
Yani 10. sınıftayken sınıf içinde çok büyük tartışmalar/kavgalar olmuştu. Bir kız gidip sınıfını değiştirticeğini söyledi. Annesi geldi. 1 hafta sonra sınıfı değişti.

Geri
Yukarı