Sınıfça disiplinlik olmuşuz

Sıra, masa ve 2 tane kitabı Full yırtıp etrafa atmışlar kağıtları. Daha betermiş sınıf hocamız bunları söyledi.
Dostum, sınıftakilerin senin orda olmadığını söylemesi lazım, şahit olmaları lazım yani. Sakın sesini çıkarmamazlık yapma, gerekiyorsa söyle ailene. Ailen anlatsın öğlen yanımızdaydı falan diye. Kamera kayıtlarına falan da bakılır, öğle saatlerinde çıkıyorsan okulda problem olmaz. Ailene anlatabilirsin, konunun senle alakası yok. Ben evde oturuyordum, sınıfta olaylar olmuş sınıfça disiplin yemişler benlik bir durum yok falan diyebilirsin. Böyle durumlarda ailenizden çekinmeyin, düzgün bir dille anlatırsan bir şey olmaz.

Neye zarar vermişler hocam?
Toplu ceza verilemiyor diye biliyorum, kafanıza takmayın.

Masa, sıra ve kitap. Daha fazlaymış öğretmenlerin dediğine göre.

Kamu malına kim zarar verdi? Sen vermediysen.
İmzalamak istemediğini söyle.

Belli değil hocam.

Geçmiş olsun lisede aynı durumdan tutanak yedim ölümden beterdi.

Teşekkürler hocam size de geçmiş olsun.

Yok yazıldım diye yoklama kağıdını alıp dışarıda imha etmiştim iki kere sınıfı müdürün odaya çağırdılar ben de hiç suçluluk duygusu hissetmedim rahattım tutanak tuttuklarında yine birşey söylemedim tutanağı iptal ettiler şimdi mezun oldum hala kağıdı benim imha ettiğimi bilen yok. Şüphe bile etmediler. Yani birşey olmaz.

Dostum, sınıftakilerin senin orada olmadığını söylemesi lazım, şahit olmaları lazım yani. Sakın sesini çıkarmamazlık yapma, gerekiyorsa söyle ailene. Ailen anlatsın öğlen yanımızdaydı falan diye. Kamera kayıtlarına falan da bakılır, öğle saatlerinde çıkıyorsan okulda problem olmaz. Ailene anlatabilirsin, konunun senle alakası yok. Ben evde oturuyordum, sınıfta olaylar olmuş sınıfça disiplin yemişler benlik bir durum yok falan diyebilirsin. Böyle durumlarda ailenizden çekinmeyin, düzgün bir dille anlatırsan bir şey olmaz.

Hocam giriş koridorun da nöbetçi hoca ile göz göze geldik. 2. katta ise müdür yardımcılarının yanından geçtim ve koridorda ki kişilere içeri girmeleri için bağırıyordular. Bunları söyleyeceğim ve sınıfta ki kişilere sorulmasını isteyeceğim.

Yok yazıldım diye yoklama kağıdını alıp dışarıda imha etmiştim iki kere sınıfı müdürün odaya çağırdılar ben de hiç suçluluk duygusu hissetmedim rahattım tutanak tuttuklarında yine birşey söylemedim tutanağı iptal ettiler şimdi mezun oldum hala kağıdı benim imha ettiğimi bilen yok. Şüphe bile etmediler. Yani birşey olmaz.
Hocam sizin yaptığınızda disiplin suçu, bu liselerdeki disiplin kurulunun tavrına göre değişir. Bazıları öğrenciye zarar vermemek için onaylamazlar cezayı, bazılarının umurlarında olmaz. Genelleme yapmayın.

Hocam giriş koridorun da nöbetçi hoca ile göz göze geldik. 2. katta ise müdür yardımcılarının yanından geçtim ve koridorda ki kişilere içeri girmeleri için bağırıyordular. Bunları söyleyeceğim ve sınıfta ki kişilere sorulmasını isteyeceğim.
Dediğim gibi sınıftakiler söylerse problem yok, sınıftakiler trol falan yapıp burdaydı diyebilir. Kamera kayıtlarına falan bakın de, eğer çözüm olmazsa ailene söyle. Kesin bir şey olmaz diyemiyorum, liseden liseye değişiyor. Siz suçsuz bile olsanız disiplin kurulundakilere veya hocalarınıza anlatamazsanız, yıl sonu toplantısında da kabul görürse cezanız sicilie işlenir. Ailenize söylemekten çekinmeyin.

Dediğim gibi sınıftakiler söylerse problem yok, sınıftakiler trol falan yapıp buradaydı diyebilir. Kamera kayıtlarına falan bakın de, eğer çözüm olmazsa ailene söyle. Kesin bir şey olmaz diyemiyorum, liseden liseye değişiyor. Siz suçsuz bile olsanız disiplin kurulundakilere veya hocalarınıza anlatamazsanız, yıl sonu toplantısında da kabul görürse cezanız sicilie işlenir. Ailenize söylemekten çekinmeyin.

Sınıfta ki 1 kişi hariç herkes burada değildi der. Zaten o kişiyi takmazlar. Benden sonra geldi o zaten.

Geri
Yukarı