Sınıfı ve rehber öğretmeni sevmemek

Daha fazla  
10. sınıftayım. Sınıfın ortak sorunu olarak sınıf hocamızı sevmiyoruz. Ayrıca ben sınıfımı da sevmiyorum. 12. sınıfların dediğine göre bizim okulda 12'nin sonuna kadar aynı rehber öğretmen devam ediyormuş(başka okullarda yok demiyorum). Ayrıca bu hocamız matematik gibi önemli bir derse giriyor. Hocayı sevmediğimiz için dersteki performansımız da düşüyor ve yazılılarda en düşük matematik ortalaması bizim sınıfta oluyor(diğer derslerde iyiyiz). Hocayla 2. yılımızdayız, ciddi bir sorun yaşamadık. Veya derslerde ufak sürtüşmeler dışında bir sorun yaşamıyoruz. Hoca sorun çıkmasın diye alttan alıyor anladığım kadarıyla.Bu yüzden müdüre başvursak değişeceğini sanmıyorum. Başka bir yolu var mıdır hocayı değişirmenin? Ayrıca 11. sınıfa geçerken okulumuz Anadolu lisesi olduğu için alan seçimi olacak ve eşit ağırlık seçenler A şubesine gidecek A şubesinden ise fazla olan öğrenciler gelen öğrencilerin yerine başka sınıfa geçecek. Ben bu değiş tokuşlarda aradan sınıfımı değiştirebiir miyim? Okuldan hatta ailemden kimseye bu düşüncemi açamıyorum. Bari siz hocalarıma sorayım dedim.

Ben de Fizik, Kimya, Tarih öğretmenimi sevmiyorum. Fizikçi ile tarihçi konu anlatamıyor yaşlı adamlar. Kimyacıya da soru soruyorum aman napcan boşver diyor :D Anlamayan var mı diyor parmak kaldırıyorum sen sorma diyor :D %6'lık dilimle bu okula geldiğime inanamıyorum ve yapabilceğim hiç bir şey yok şuan. Evde kendim çalışıyorum. Youtube'den videolar izleyebilirsin.

Bizim tarih hocası kafayı sıyırmış. Aklına gelebilecek argolu kelimeler küfürler ediyor. Yıl başından beri Ötzi'yi anlattı sınavda herkes 20-30 aldı. Değişik biri anlatılmaz.

Sevmemenin bir sebebi olması lazım değil mi? Mantıklı bir açıklaması varsa müdüre sunabilirsiniz. Herkesin değil ama bireysel sınıf değişiklilikleri olabilir.
Dersi anlatamıyor. Sevdiği birkaç öğrenci dışında sınıfla ilgilenmiyor. Ders esnasında öğrenci kayırıyor. Sevdiği öğrencisiyle konuşurken diğerlerini pek görmüyor. Yeterli geliyor bu sebepler bana.

Öğretmenlerin de seni sevmiyor diyelim, bu yüzden senin sınıfını mı değiştirsin. Öğretmenini sev ya da sevme, dersini dinle evde tekrarını yap. Matematik zor derstir. Genelde bu derslerin öğretmenleri sevilmez. Resim, müzik, beden gibi boş derslerin öğretmenleri ise öğrenciler gözünde kral olur.

Öğretmenlerin de seni sevmiyor diyelim, bu yüzden senin sınıfını mı değiştirsin. Öğretmenini sev ya da sevme, dersini dinle evde tekrarını yap. Matematik zor derstir. Genelde bu derslerin öğretmenleri sevilmez. Resim, müzik, beden gibi boş derslerin öğretmenleri ise öğrenciler gözünde kral olur.
Böyle cevap vermeseydiniz keşke. Çünkü o dersler boş değildir. Aksine bazısı sanat, bazısı spordur. Fakat öğretmenliği resmi kurallara göre değilde, kafasına göre yapan öğretmenler ayrı.

Sen Instagram'dan kafanı kaldırıp, grubunu sessize alırsan sende o hocadan yararlanırsın. Gerçekten sıkıntılıysa bildirirsin idareye.

Böyle cevap vermeseydiniz keşke. Çünkü o dersler boş değildir. Aksine bazısı sanat, bazısı spordur. Fakat öğretmenliği resmi kurallara göre değilde, kafasına göre yapan öğretmenler ayrı.

Sen Instagram'dan kafanı kaldırıp, grubunu sessize alırsan sende o hocadan yararlanırsın. Gerçekten sıkıntılıysa bildirirsin idareye.
Bence çok doğru söyledi. Bizim matematik hocamız beni ve arkadaşlarımı bazen takmıyor. Ama o gün 1 soru bile yapsam gözünde kral oluyorum yada konuyu tekrar yapıp geldiysem.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı