Sınıfımdaki kızdan hoşlanıyorum

Maalesef hocam hislerim sevgili olmamız lazım diyor.

Hislerin kıza bir şey olsa (kaza vb. ) eli veya ayağını kaybetse veyahut kilo alsa şişmanlasa, herhangi bir yerinde kusur olsa (sonradan) bunları göze alıp sevecek mi hislerin onları bir düşün bakalım. Eğer hala evet diyorsan gidip konuşmanın zamanı gelmiş demektir.

Hislerin kıza birşey olsa (kaza vb ) eli veya ayağını kaybetse veyahut kilo alsa şişmanlasa, herhangi bir yerinde kusur olsa (sonradan) bunları göze alıp sevecek mi hislerin onları bir düşün bakalım. Eğer hala evet diyorsan gidip konuşmanın zamanı gelmiş demektir.
Benden mi çaldın mesajı? Şaka bir yana haklısın bu konuda. Şu konuya da bir bakar mısınız?

En kolay yolu şu. Diyelim ki evlendin. Güzel günler geçirdin falan filan. Sonra bir kaza oldu ve o kişinin yüzü dağıldı veya eli kolu tutmaz oldu kısaca kalıcı hasarı oldu. Onu o haliyle kabul edip ona destek olacak mısın?

En büyük hata bir insanı dış görünüşüne göre sevmek olmalı bence. Eskiden bir kızı seviyordum konuda anlatılan gibi dağları ben yarattım havasında sigara içip havalı olduğunu sanan ergen bir tip. Bunu seviyordum sonra sınıflar değiştikten sonra kendi sınıfımdaki bir kıza aşık oldum şimdi hala onu seviyorum açılmayı yakın zamanda düşünmüyorum. Nedeni ise onu biraz daha tanıyıp anlayabilmem. 5 sene aynı okulda okuduk ama daha 6 aydır aynı sınıftayız. Belki bir dönem açılabilirim ama o konuda da net değilim. Açılacaksan internet üzerinden değil de yüz yüze konuş daha iyi olur. Uzun zamandır tanıyorsan ben huylarını, yaptığı şeyleri de seviyorum diyorsan bence hoşlandığını söyleyebilirsin. Son olarak açılmayı düşünmeden önce hakkında bilgiler al. Hangi renkleri sever? Ne tür hobileri var? Annesi babası kimdir ne iş yapar? Hangi mesleğe sahip olmak ister? vb. bunları öğren ki benzerliklerini, farklılıklarını konuşabileceğin şeyleri öğrenmiş olursun.

En büyük hata bir insanı dış görünüşüne göre sevmek olmalı bence. Eskiden bir kızı seviyordum konuda anlatılan gibi dağları ben yarattım havasında sigara içip havalı olduğunu sanan ergen bir tip. Bunu seviyordum sonra sınıflar değiştikten sonra kendi sınıfımdaki bir kıza aşık oldum şimdi hala onu seviyorum açılmayı yakın zamanda düşünmüyorum. Nedeni ise onu biraz daha tanıyıp anlayabilmem. 5 sene aynı okulda okuduk ama daha 6 aydır aynı sınıftayız. Belki bir dönem açılabilirim ama o konuda da net değilim. Açılacaksan internet üzerinden değil de yüz yüze konuş daha iyi olur. Uzun zamandır tanıyorsan ben huylarını, yaptığı şeyleri de seviyorum diyorsan bence hoşlandığını söyleyebilirsin. Son olarak açılmayı düşünmeden önce hakkında bilgiler al. Hangi renkleri sever? Ne tür hobileri var? Annesi babası kimdir ne iş yapar? Hangi mesleğe sahip olmak ister? vb. bunları öğren ki benzerliklerini, farklılıklarını konuşabileceğin şeyleri öğrenmiş olursun.
Renk örneğini verme amacınız ne? Bir etkisi var mı insan ilişkilerinde merak ettim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı