Sınıfımızda COVID var

Linux Kaymak

Hectopat
Makaleler
11
Yer
Ankara
6.sınıfız ve sınıfımzda bir COVID çıktı. Çocuk zaten çok kötü biri. Lanet olsun gerçekten. "ben COVID olmam..."çocuğu görsem maskesiz sürekli bu ne ya? Takın maskenizi katil olacak çocuk.

Bizim kocaman okulda sadece bizim sınıfımızda COVID-19'lu birisi var ve o kişi Suriye'den yeni geldi.

"Abe esad bizi bum bum, türki cennet cennet.
Ben getirmek size hediye COVID, siz seviyor COVID?"

Benim okulumda (gitmiyorum raporlu olduğum için) 2 sınıf karantinada şu an.

O da bir şey mi kardeşimin sadece kendi sınıfında 6 kişi pozitif çıktı daha sonra da test yaptıranlardan 5 kişi daha pozitif çıktı. Sınıf 30 kişi. Ama şahsi görüşüm okulların kapanmaması yönünde. Kapanınca ders anlamıyoruz açınca hasta oluyoruz deniliyor. Aşılamanın hızlandırılmasıyla okulların açık tutulması gerekiyor. Hastalığı bir şekilde öğrenciler atlatır(araştırmalarda çok nadir olarak ölümler kaydedilmiş Türkiye'de kaydedilmiş ölüm yok veya ben görmedim) ancak bugün alamadığınız ders yarın size sıkıntı çıkarıyor. Ders yapıldı diyerek sınavda soru soruluyor hepiniz çuvallıyorsunuz.

"First Time?"
Gerçekten, bizim sınıf 2 hafta önce kapandı. Okullarda vaka çıkması çok nadir sanıyorsan yanılıyorsun, her taraf virüs kaynıyor. Bizim okulda bilmem kaç sınıf kapandı bile. Mümkünse aşılarınızı olun derim.

O da bir şey mi kardeşimin sadece kendi sınıfında 6 kişi pozitif çıktı daha sonra da test yaptıranlardan 5 kişi daha pozitif çıktı. Sınıf 30 kişi. Ama şahsi görüşüm okulların kapanmaması yönünde. Kapanınca ders anlamıyoruz açınca hasta oluyoruz deniliyor. Aşılamanın hızlandırılmasıyla okulların açık tutulması gerekiyor. Hastalığı bir şekilde öğrenciler atlatır(araştırmalarda çok nadir olarak ölümler kaydedilmiş Türkiye'de kaydedilmiş ölüm yok veya ben görmedim) ancak bugün alamadığınız ders yarın size sıkıntı çıkarıyor. Ders yapıldı diyerek sınavda soru soruluyor hepiniz çuvallıyorsunuz.

Anladım yani çocuğun arkasaında oturduğum için dedim.

Geri
Yukarı