Sınıfta kopya vermiyorum diye sataşıyorlar

Ne şerefsiz insanlar var cidden. Sınavlarım iyi diye gelip "Sen bize niye kopya vermiyorsun?" deyip sataşıyorlar. İsmimle alay etmeler falan vurmalar, dalga geçmeler. 1 aydır yapmıyorlar. Başladılar bugün. Ben bıktım, zorluyorlar "Ver ver ver" vermeyeceğim diyorum. Bugün 5 kişi, hem de dost bildiklerim bana öyle yaptı. Hemen de arkadaşlığı kestiler kopya vermiyorum diye. Yine tek kaldım. Zaten tek kalmayayım diye onlarla konuşuyordum, iyi sandıklarım hep kötü çıkıyor. Ne yapacağım şimdi? Bir yol gösterin. Sırf şunları taktım diye sınavdan düşük aldım. Kavga edecektim en sonunda.

Son düzenleyen: Moderatör:
Son düzenleyen: Moderatör:
Dost bildiklerine dostluk yapmamışsın sonra burada ağıt atıyorsun.
Ceza alma riski olmasa tamam haklısın diyeceğim de, o dost denilen arkadaşların da bu arkadaşımızın ceza alabileceğini bilip tavır koymamaları lazım. Maksimum yapacağın kağıdı kapatmak için ekstra efor göstermemek, o arkadaşlar da bir zahmet kendi yakalanma riskleriyle kopya çekmeye çalışsınlar bakalım.

Sadece kağıdını kapatmasa bence sorun olmaz.

Yine de yakalanma ihtimali var. Edebviyat ve matematik gibi ortalamayı çok etkileyen sınavlarda yakalanırsa ortalaması çok düşer. Ayrıca kendi düşüncem kopya vermedi diye arkadaşlığı kesen kişiden pek de sağlam arkadaş olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı