Sınıftaki kötü tipleri CİMER'e şikayet etmek

Cimer'in çözüm olacağını sanmıyorum ama ne yapabilirsin ki? Bunun bi çözümü yok uzak dur, muhatap olmamaya çalış... falan filan işte.

CİMER şahsi olarak hukuki süreci başlatacak kurum değil bence.
Bunun yeri savcılıklar ya da karakollar olabilir.

Sınıfımda 3-4 keko tip var. Bunları CİMER'e versem ne olur? Tüm sınıfımıza sataşıyorlar ve bugün bir tane daha geldi. Bunlardan kurtulmanın çözümü CİMER mi? (merak ediyorum linçlemeyin)
2 3 kişi topla bunlar hakkında dilekçe yaz hocalarda şikayetçi ise idare okul değiştirme cezası filan verebilir

Cimer bu tür basit sayılabilecek işlerle uğraşmıyor, öğretmenine söyle, bu arada bu tür kekolara sataşmanızı önermem, baya çok olabiliyolar.

Haraç kesmek, darp, bıçakla tehdit gibi ciddi suçlar işliyorlarsa Cumhuriyet Başsavcılığı'na bütün sınıfın imzası ile biraz abartarak ortak dilekçe yazın. En kötü takipsizlik kararı çıkar. Size bir şey olmaz. Onları zırt pırt çağırıp psikolojilerini bozarlar. İlk paragrafta sorunu kısa ve öz olarak belirtin. İkinci paragrafta yaptıklarını detaylı olarak anlatın. Savcının kafasında ilk paragrafı okuyunca her şey otursun. Düşmanım bol olduğu için sürekli dilekçe yazıyorum. Artık profesyonel olduk :D

Geri
Yukarı