Sınıftaki zorbalık anılarınızı anlatın

Hayatımda fevri hareket etmeyen, sakin, kavgayla huzursuzlukla hiç alakası olmayan biriyim. Lisede herkesle kavga etmeden rahat duramayan üst sınıftaki akıl yoksununun biri sakinliğimi kendine dert edindi nedense. Kız kardeşime küfrederek beni kışkırtmaya çalıştı, hiç duymamış gibi yaptım. Birkaç defa itip kakmaya çalıştı. En son bir gün çakıyla tehdit edip ertesi hafta okul girişinde herkesin önünde döveceğini söyledi, ben de "he canım" dedim umursamamış gibi yaptım. Sonra babama söyledim, artık babam kimlere ne talimat verdiyse ertesi hafta çocuk okulda değildi.

Hâlâ atıldı mı yoksa dışarıda bir yerde güzel bir hesap soruldu da okuldan kaydını ailesi mi aldırdı bilmiyorum. :D Ben de hiç babama kime ne yaptırdığını sormadım.

Şimdi yaşım ilerledi, benim çocuğuma bu yapılsa ben ne yaparım diye düşünüyorum. Sadece o çocuk değil ailesinin de başını uzun süre ağrıtırdım. Çocuk doğduğuna annesi de doğurduğuna pişman olurdu. Babamı tanıyorsam muhtemelen o çocukla ailesinin başına da bu geldi.

Lise 1'de Full uğraştılar psikolojimi alt üst ettiler sonra babam beni öylesine nakil yapmaya çalıştı daha iyi bir okula, o çıktı kaçtım. Şöyle bir kanıya vardım zorbalara sessiz'de kalsan sesini'de çıkarsan eninde sonunda olan sana oluyor. Yok benim gururum var dayanamam öldürmeliyim demeyin dövecekseniz, tek kişi zorbalık yapıyorsa onu dövün bırakın. Onun dışında okuldan gitmeye bakın. Umarım iyi bir okul hayatı geçirirsiniz.

Sınıftaki zorba bendim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tam zorbalık değil ama genede bir anım var baya fena dayak yediğim.

11.sınıftayken bir kıza aşık olmuştum ve onunda bana hisleri olduğu belliydi. Takılmaya başladık sonunda flört ve sevgili olduk. (Hala sevgiliyiz, ekimde 4.yıl dönümümüz var.) Bu kızın bir erkek yakın arkadaşı vardı ve iri yarı bir çocuktu. Onu seviyordu, tabii ben bunu zor yol ilen öğrendim. Bir gün gene sevgilim ile okul çıkışındayken bu çocuk beni kapının önüne arkamdan çevirdi ve yumruğu burnumun ortasında geçirdi. Bende tabii kendimi toparlamam ne olduğunu beynimin algılaması bir 10 saniye sürdü. Artık adamın yumruklarından kaçmaktan burnumun kırıldığını ve kan geldiğini fark etmedim bile. Sonunda bende ayağı burktum ve durdu sonra polis geldi ben hastaneye çocuğu da karakola aldılar. Çocuk okuldan atıldı bende 2 hafta raporlu izin aldım. O çocuğu ara sıra görüyorum hala hatta bana hayatının aşkını çaldığımı söylüyor yıllar geçmesine rağmen. Biz ise evlenmeye doğru gidiyoruz. : )

Tam zorbalık değil ama genede bir anım var baya fena dayak yediğim.

11.sınıftayken bir kıza aşık olmuştum ve onunda bana hisleri olduğu belliydi. Takılmaya başladık sonunda flört ve sevgili olduk. (Hala sevgiliyiz, ekimde 4.yıl dönümümüz var.) Bu kızın bir erkek yakın arkadaşı vardı ve iri yarı bir çocuktu. Onu seviyordu, tabii ben bunu zor yol ilen öğrendim. Bir gün gene sevgilim ile okul çıkışındayken bu çocuk beni kapının önüne arkamdan çevirdi ve yumruğu burnumun ortasında geçirdi. Bende tabii kendimi toparlamam ne olduğunu beynimin algılaması bir 10 saniye sürdü. Artık adamın yumruklarından kaçmaktan burnumun kırıldığını ve kan geldiğini fark etmedim bile. Sonunda bende ayağı burktum ve durdu sonra polis geldi ben hastaneye çocuğu da karakola aldılar. Çocuk okuldan atıldı bende 2 hafta raporlu izin aldım. O çocuğu ara sıra görüyorum hala hatta bana hayatının aşkını çaldığımı söylüyor yıllar geçmesine rağmen. Biz ise evlenmeye doğru gidiyoruz. : )
Hocam o şerefsiz sizi gördüğünde ne diyor halen daha?

Küçük ve sakin bir yerde olduğum için zorbalığa uğramadım aksine zayıf olduğum için korudular beni ama dalga geçerlerdi 😃 Adımda Mehmet de var ve ortaokulda heyecan ve korkudan topluluk içinde kekelediğim için bana keçi diyip keçi melemesi şeklinde meeehmet diye çağırırlardı. Yine de güzel günlermiş, o zamanlar kötüydü tabii.

Evet arkadaş, bu zamana kadar hep ben anlattım derdimi biraz da siz anlatın. Lisede nasıl bir zorbalığa uğradınız?
10. Sinifim 1.78 boyum ve saglam kilom var guclu biriyim. Cogu kisiyle sorunum yok yuzde 90 kadar. Bi cocuk var Anlamsiz anlamsiz satasmalar falan. Gecen gunlerde yerime oturmus izinsiz cantami atmis yerlere. Rica ettim saygili sekilde artistlik tasladi tuttum kolundan kaldirdim. Bogazima yapismaya calisti bende yapistim arkadaslari onu cekti. Cocuk max 1.60 50 kilo civari. Neyine guveniyor anlamiyorum. Bir gun disiplin yersem bu sebepten yiyecegim.

Geri
Yukarı