Sınıftakiler beni tacizci diye suçluyor

Emir Demirkan

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Geçen gün sınıfta kavga ettiğimiz bir çocuk ben ve bir arkadaşımı taciz ediyor diye bana suçluyor attı bursum var gitmesini istemiyorum aileme de gitmesini istemiyorum ne yapmalıyım?

Bir erkeğin başına gelebilecek en kötü olay, özellikle Türkiye gibi geri kalmış ülkelerde.

Kendini aklamanın bir yolunu bul.

Hoca inanmıyor.
Sana tacizci dediklerini ses kaydını al ve herhangi bir kanıt sunamazlarsa suç duyurusunda bulunacağını söyle.

Bir erkeğin başına gelebilecek en kötü olay, özellikle Türkiye gibi geri kalmış ülkelerde.

Kendini aklamanın bir yolunu bul.

Sana tacizci dediklerini ses kaydını al ve herhangi bir kanıt sunamazlarsa suç duyurusunda bulunacağını söyle.

Hocam ses kaydını nasıl alayım?

Hoca inanmıyor.
Tacizin hukuki dayanağı yok, herhangi bir şekilde kamera vs gibi yerlerde olmadığı için (tartışmanın sınıfta olduğunu varsayıyorum) kanıtlanamaz ya da suça yönelik teşkil beyan verilemez.

Tacizin hukuki dayanağı yok, herhangi bir şekilde kamera vs gibi yerlerde olmadığı için (tartışmanın sınıfta olduğunu varsayıyorum) kanıtlanamaz ya da suça yönelik teşkil beyan verilemez.

Hocam disipline verirse hoca beni bursum yanar.

Telefonun yok mu?

Ayrıca git durumu ailene de anlat.

Aileme anlatamam hocam telefon okula götüremiyoruz ortaokul sonum.

Hocam disipline verirse hoca beni burnum yanar.
Şahsen ben olsam dibine kadar gider her türlü hukuki işlemlere başvururum iftiranın herhangi bir affedici şeyi olamaz. Benim nezdimde ailemin öğrenmesi ya da burs yanması gibi durumların şahsi kişiliğime gelecek hakaretten daha önemli değildir.

Şahsen ben olsam dibine kadar gider her türlü hukuki işlemlere başvururum iftiranın herhangi bir affedici şeyi olamaz. Benim nezdimde ailemin öğrenmesi ya da burs yanması gibi durumların şahsi kişiliğime gelecek hakaretten daha önemli değildir.

Ne yapayım hocam yani tüm sınıfıda arkadaş arkasına aldığı için çok dezavantajım var.

Geri
Yukarı