Babam elektirik faturasının çok gelmesinde beni suçluyor

Enes Doğan

Kilopat
Makaleler
11
Yer
Denizli
Daha fazla  
Bilgisayar sabah 10 gibi açar, gecede 2 gibi kapatırdım. Önceden 60 TL'den yüksek gelmeyen fatura bu ay 85 TL gelmiş. Babam senin bilgisayarın yüzünden bu kadar yüksek geldi diyor. Sizce bu farkı benim bilgisayarım mı yaratmıştır ? Önceden' de çok çalışırdı ama bu kadar geç kapatmazdım, uykum gelmiyor bende mecbur gözlerim ağrıyana kadar bilgisayar oynuyorum. Gözlerim ağrıyınca zaten mecbur uyuyorum.
Sistemim;
-İntel Core 2 Quad Q9550 2.83 Ghz 12 Mb Önbellek 1333 Mhz 4 Çekirdekli İşlemci --- 8Gb (4+4) 1333 Mhz Kıngston Bellek --- Ati Readon Hd4650 Series 1Gb 128 bit Ekran Kartı --- Gıgabayte GA-G41M-Combo (rev 2.0) Anakart --- Samsung 500 Gb 7200 Rpm HDD --- Cooler Master Gx650 80+Plus Psu --- Aero Cool Xpredator Oyuncu Kasası bu farkı bu sistem yaratmış olabilir mi?

Not: 85TL çok mu demeyin, maddi durum yapacak bir şey yok.

Son düzenleme:
Bilgisayarnız dan olmaması lazım. Evde ütü, fırın, şofben vb. şeyler çok çalışıyorsa elektrik faturasına yansır.

Ramazan faturasıyla beraber gelmiş olması lazım bu faturanın, 3 kere klima çalıştırdık 4 saatlik ortalama. Bu fark klima yüzünden mi olmuştur?

Onlara PSU'nın verimliliğinden bahset. Evde fırın sıkca çalışıyorsa bundan kaynaklıdır.
Benim PSU mu beraber gidip aldık zaten, bilgisayardan biraz anlar babam. Benim ihtiyacım olan bunu güzel bir dille anlatmak, bu aralar sinirli çünkü.

Klimadan kaynaklanıyor de, klimalar en çok Kw tüketen cihazlardandır. Klima çalıştırmadan bidaha ki ay gelecek faturaya bakın birde. Kesinlikle fark edecektir.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı