Sinirlere hakim olamamak

Hiçbir işe yaramıyor hocam. Normal oyunlarda minimum 60 ping alıyorum zaten, şarkı açınca bu değer 100-150'ye fırlar.

Ya ben günde 30 lira ile bilgisayar almaya çalışıyorum. Bundan büyük rezalet mi var ya. Kaç defa sistem hata verdi. Açılmıyor, monitörde piksek piksel bir şeyler çıkıyor. Siyah ekran veriyor. Ailem ise suçu bende buluyor. 4 ay çalışıp 1500 lira biriktirebildim sadece. Ailemden sadece 1000 lira bari destek olun diyorum, olmaz diyorlar. Sinir hastası olacağım ben.

Hocam yaparsam ailem suçu yine bende bulur. Sistem günde 6-7 saat açık. O da zorunluluktan.

Üzüldüm hocam, geçmiş olsun. Umarım en yakın zamanda en iyi çözüme kavuşursunuz. Keşke elimden bi'şeyler gelse. :(

Hiç kullanmadım hocam.
@Princess Azula sinirlerimi bozma. Burada ciddi bir konu açtık, gidip HaHaHa atmanın ne anlamı var?

Hocam eski şeyleri kırıyorum hep. Yapıyorum birikim, destek çıkan yok bana.
Hocam, size bir tavsiye vereyim. Sakın ilaç kullanmayın. Aklınızdan bile geçirmeyin. Çok bağımlılık yapar.

Çok büyük bir sorun.
Yeni sistem topladığında mutlu olamazsın.
Önemli olan elinizdekiyle mutlu olabilmek.
Forumda araştırırsan karşına bir sürü konu çıkar yeni PC aldım oyunlardan soğudum diye.
Ben soğumam hocam. Ben zaten oyun yapmaya çalışıyorum kendim, nasıl soğuyayım allah aşkına.
Ailem "arkadaşlarının bilgisayarı yokken senin vardı" gibisinden deyip duruyor. Şu anki arkadaşlarımın bile arasında en düşük sistem benim. Arkadaşlarımın sistemlerinin en düşüğü 8GB RAM, benim 4. İşlemcim çöp.

Hocam 2 yıldır böyleyim.

Bilmiyorum. Oyunların ortasındayken kasması, programı açmaması sinir ediyor beni. Ve bir donuyor, ne masaüstü var ne başlat.
Yaşın kaç bilmiyorum ama olan olaya isyan etmek ve kendini yormak yerine seni sinir eden olayı değiştirmeye veya gelitştirmeye çalış misal çalış para biriktir emek ver o istediğin rahat kasmayacak seni sinir etmeyecek bilgisayar için uğraş, dişini sık ve karşılığını al ne kadar sürer bilmiyorum ama şu durumdan çok daha iyi olursun motive olursun ödüle ulaştığında ise karşılığını çok güzel alırsın.

Kasmayacak oyunlar oynayın, ya da hiç oynamayın. Sizi sinirlendiren şeylerden mümkün oldukça uzak durun, sağlığınız için tehlikeli.

Oyun 2-3 kasıyor diye yapılacak iş mi? Dışarıdan kendinizi izlediğiniz hayal edin, ne kadar saçma ve utanç verici değil mi? Sakin olun, dünyanın sonu değil. Bir gün siz de istediğiniz bilgisayara kavuşacaksınız.

Bazen kendi kararlarınızı kendiniz verip, tetiği çekmelisiniz.
Daha çok intihara teşvik gibi oldu ama, neyse. :D

Hiç bir işe yaramıyor hocam. Normal oyunlarda minimum 60 ping alıyorum zaten, şarkı açınca bu değer 100-150 ye fırlar.

Ya ben günde 30 lira ile bilgisayar almaya çalışıyorum. Bundan büyük rezalet mi var ya. Kaç defa sistem hata verdi. Açılmıyor, monitörde piksek piksel bir şeyler çıkıyor. Siyah ekran veriyor. Ailem ise suçu bende buluyor. 4 ay çalışıp 1500 lira biriktirebildim sadece. Ailemden sadece 1000 lira bari destek olun diyorum, olmaz diyorlar. Sinir hastası olacağım ben.

Hocam yaparsam ailem suçu yine bende bulur. Sistem günde 6-7 saat açık. O da zorunluluktan.
2. el piyasasında ne altınlar var, 1500TL'ye ayarlanır bir şeyler. Canınızı sıkmayın.
Konu açarsanız yardımcı oluruz.

Çöp kutunuzu 200TL'ye satın, bütçe 1700 olsun.

Aliexpress'ten X79 anakart, Xeon E5 2620, 2x4 RAM alıyoruz, yanına bir tutam SSD ve ekran kartı, yanına biraz güç kaynağı ve kasa sosu. Bu kadar.

@Ellie Williams Yok canım, estağfurullah. Yabancıların pull The trigger dedikleri şeydir :)
Öyle bir amacım yok, intihar hiçbir zaman çözüm değildir.

Üzüldüm hocam, geçmiş olsun. Umarım en yakın zamanda en iyi çözüme kavuşursunuz. Keşke elimden bi'şeyler gelse. :(
Sağ olun hocam.
İkinci el toplayalım?

Satın o çöp kutusunu, 1700'e falan ikinci el PC toplayalım size.

Ailenizin 1000TL destek çıkması özellikle bu zamanda zor. Sizi de anlıyorum...
Satmak isterim ben, ancak ailem buna da izin vermiyor ki.
En kısa zamanda toplarsınız umarım.
Umarım...
Kasmayacak oyunlar oynayın, ya da hiç oynamayın. Sizi sinirlendiren şeylerden mümkün oldukça uzak durun, sağlığınız için tehlikeli.

Oyun 2-3 kasıyor diye yapılacak iş mi? Dışarıdan kendinizi izlediğiniz hayal edin, ne kadar saçma ve utanç verici değil mi? Sakin olun, dünyanın sonu değil. Bir gün siz de istediğiniz bilgisayara kavuşacaksınız.

Daha çok intihara teşvik gibi oldu ama, neyse. :D
Hocam ben hiç bir gün istediğim bilgisayara kavuşamayacağım ki. Şu an 18 yaşındayım. Dışarıdan kendimi de hayal ediyorum. 13 yaşından beri ben ailemden istiyorum bunu. Hiç destek çıkmadılar. Bu sene de ev aldık diye bahane ettiler.
Yaşın kaç bilmiyorum ama olan olaya isyan etmek ve kendini yormak yerine seni sinir eden olayı değiştirmeye veya gelitştirmeye çalış misal çalış para biriktir emek ver o istediğin rahat kasmayacak seni sinir etmeyecek bilgisayar için uğraş, dişini sık ve karşılığını al ne kadar sürer bilmiyorum ama şu durumdan çok daha iyi olursun motive olursun ödüle ulaştığında ise karşılığını çok güzel alırsın.
Hocam 4 aydır canımı dişime taktım, asansörcüde çalışıyorum. Canımı ortaya koyuyorum ve günlüğüm 30 lira. Sadece 1500 lira biriktirebildim. Bu parayla ekran kartı zor alınır.
Çöp kutunuzu 200TL'ye satın, bütçe 1700 olsun.

Aliexpress'ten X79 anakart, Xeon E5 2620, 2x4 RAM alıyoruz, yanına bir tutam SSD ve ekran kartı, yanına biraz güç kaynağı ve kasa sosu. Bu kadar.

@Ellie Williams Yok canım, estağfurullah. Yabancıların pull The trigger dedikleri şeydir :)
Öyle bir amacım yok, intihar hiçbir zaman çözüm değildir.
Satamıyorum ki...
2. el piyasasında ne altınlar var, 1500TL'ye ayarlanır bir şeyler. Canınızı sıkmayın.
Konu açarsanız yardımcı oluruz.
Tamam hocam.

@Emir M. hocam @Princess Azula isimli kullanıcının engellenmesini istiyorum. Açtığım konuya anlamsız bir biçimde "HaHaHa" emojisi atıyor.

Kum torbası alın sinirinizi ondan çıkartın. Hem spor yapmış olursunuz.
index.jpg

Geri
Yukarı