Sınırsız internetin çalışma mantığı nedir?

emir t

Centipat
Daha fazla  
Sınırsız internet paketine 130 lira yazıyor bu ne kadar kullanırsam kullanayım 130 TL ödeyeceğim demek mi yoksa bir yerden sonra mesela 200 GB'den sonra 130 TL'nin üstüne ekleyerek mi gidiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sınırsız yazıyorsa ne kadar kullanırsanız kullanın aynı bedeli ödersiniz. Fakat yine de sözleşmenizi okuyun, Superonline gibi bazı ISS'ler her ne kadar "sınırsız" dese bile 5 TB indirme ve 500 GB yükleme gibi sınırlar koyabiliyor.

Yani sorunuzu Türkiyede olduğunuz için normal karşılıyorum keza sınırsız diyip kota koyan ISS'ler olmuştu diye hatırlıyorum zamanında.
Ancak şimdilik gönlünüz rahat olsun, hangi operatör olduğunu da söylerseniz daha kesin bir şekilde söyleyebiliriz sınırsız diyorsa muhtemelen herhangi bir veri sınırı yoktur, istediğiniz kadar kullanır sabit 130₺ ödersiniz.

Sınırsız internet paketine 130 lira yazıyor bu ne kadar kullanırsam kullanayım 130 TL ödeyeceğim demek mi yoksa bir yerden sonra mesela 200 GB'den sonra 130 TL'nin üstüne ekleyerek mi gidiyor?

AKK olmadığı açıklanmışsa ve sınırsız deniyorsa 1 TB kullansanız bile sorun olmayacaktır.
Ama AKK varsa. Diyelim 100 GB. Ya internetinizin hızı sabitlenicektir bu genelde aldığınız hıza göre sabitlenir yani mesela 50 ise 6 olur 24 ise 3 olur vs.
Ya da 1-2 GB otomatikte ödeyebilir yani oda 30 40 kuruş oluyor genelde ve 10 GB'tan sonra ödeme durur ve sonraki aya kadar internet alamazsın veya bedelini ödemen gerek.

Arkadaşlar sınırsız yazıyorsa sınırsızdır diyorlar, lafta böyle fakat eskiden mesela 200 GB'ı geçersen paketi yavaşlatıyorlardı. Yazılan gibi olmuyordu önceden fakat yeni tarifelerde böyle bir şey görmedim daha yine de dikkatli ol, müşteri temsilcisine sor.

AKK olmadığı açıklanmışsa ve sınırsız deniyorsa 1 TB kullansanız bile sorun olmayacaktır.
Ama AKK varsa. Diyelim 100 GB. Ya internetinizin hızı sabitlenicektir bu genelde aldığınız hıza göre sabitlenir yani mesela 50 ise 6 olur 24 ise 3 olur vs.
ya da 1-2 GB otomatikte ödeyebilir yani oda 30 40 kuruş oluyor genelde ve 10 GB'tan sonra ödeme durur ve sonraki aya kadar internet alamazsın veya bedelini ödemen gerek.

AKK yasaklandı diye biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı