Sınırsız mobil data Türkiye'ye gelir mi?

Mobil için şu anda imksansız gibi bir şey olması için devletin olaya el atması lazım. Adil kullanım kotasında olduğu gibi bakanlıkların devreye girmesi gerek. Mobil operatörlerin insiyatifine bırakılmış durumda tamamen. Bu kadar kötü mobil paketler bir bizde bir de Portekiz'de olduğunu öğrenmiştim biraz araştırınca.

Gelse ilk ben alırım. Ve bir daha asla kablolu internet almam. Eğer fiyatı uçuk olmazsa.

Zamanında superbox kullanan biriydim. Bunu telefona ve gerçekten sınırsız yaparlarsa koşa koşa alırım.

Sınır olması çok saçma zaten biz çok kullandığımızda maaliyet artmıyor. Vodafone'ya da eğer 5G mobil operatör olma kararı alırsa TurkNet başlatır ancak böyle bir şeyi. Biri başlatırsa diğerleri de uymak, sınırsız paket çıkarmak zorunda kalacaktır.

Evet artık bir operatörün getirmesi lazım.
Mobil için şu anda imksansız gibi bir şey olması için devletin olaya el atması lazım. Adil kullanım kotasında olduğu gibi bakanlıkların devreye girmesi gerek. Mobil operatörlerin insiyatifine bırakılmış durumda tamamen. Bu kadar kötü mobil paketler bir bizde bir de Portekiz'de olduğunu öğrenmiştim biraz araştırınca.

Durum üzücü.

Babam İtalya'dan yeni hat aldı 20€ karşılığında tüm avrupa ülkelerinde geçerli 1 aylık 50Gb internet ve 1000 dakika. Türkiye'den alsaydı günlük 50₺ aylık 1500₺.

İngiltere'den Türkiye'ye gelişte, İngiliz Vodofone hattına 25 GB ve 250 dakika ücretsiz konuşma hakkı sunulmuştu, Bu sefer Türkiye'den İngiltere'ye gidildiğin de Türk Vodofone; bir SMS gönderdi. Her 1 MB tarifesi şu.. Konuşma şu.. diye ve henüz uçakta iken "Dünya tarifesi" gibi bir isim altında 79 TL kesilmişti.. Tarife fiyatları ise uçmuş bir şekilde..

Demek istediğim; Türkiye'de hiçbir şey bedava ya da yüksek limitlerde bir hizmet sunulmaz. Bunun sebebini herkes az çok tahmin edebiliyordur.

Yanlış hatırlamıyorsam Vodafone bir ara sınırsız mobil internet veriyordu, fiyatı da 150-200 TL gibi bir şeydi. Hâlâ var mı bilmiyorum.
Onların hep minik font ile yazılan detayları oluyor. "10gb üzeri kullanımınızdan sonra hızınız 256bit/sn'ye düşürülür." gibi.

Geri
Yukarı