Sipariş vermediğim halde kargo geldi

Size ait olmayan ticari bir ürünü imza veya bilgilerinizi vererek kabullenip teslim almışsınız. Firmanın hata yapması kadar sizin de hatanız mevcut. Firma sizinle olumlu şekilde iletişime geçecektir. Onların yönlendirmesi üzerine izlemenizi tavsiye ederim. Eğer göndermiyorum falan derseniz teslim aldığınız için haciz yoluna gider. Ses etmeden ürünü geri yollayın.

Hukuk bilginiz yok bari saçma sapan bilgilerle milletin aklını karıştırmayın. Sizce Türk yasaları bu denli saçma bir boşluk bırakmış olabilir mi?

Dediğiniz şey mümkün olsaydı ne boyutta bi' dolandırıcılığın mümkün olacağı hakkında bir fikriniz var mı? Herhangi bir alışveriş sitesinde dükkan açar, ürünü satar lakin zaten kimlik bilgilerinize sahip olduğum için farklı tutarda bir fatura keser ve sonrasında bunu ödemeden ürünü kullandığınız için size dava açardım eğer bu dediğiniz saçma şey gerçek olsaydı. Asıl sizce Türk yasaları bu denli saçma bir boşluk bırakmış olabilir mi?

Ürünün kişiye ait olmadığı satıcı tarafından beyan edildikten sonra iade etmemekte diretiliyorsa bunun adı tam olarak hırsızlıktır. Destek verenlerin de gözümde pek bir farkı yok. Bunun hafifletilecek bir yanı da yok. Bir karışıklık olması bu hatadan faydalanılabileceği anlamına gelmez. Tabi herkesin kendi düşüncesi. Benim ahlak anlayışıma göre yanlış bir şey.

Size ait olmayan ticari bir ürünü imza veya bilgilerinizi vererek kabullenip teslim almışsınız. Firmanın hata yapması kadar sizin de hatanız mevcut. Firma sizinle olumlu şekilde iletişime geçecektir. Onların yönlendirmesi üzerine izlemenizi tavsiye ederim. Eğer göndermiyorum falan derseniz teslim aldığınız için haciz yoluna gider. Ses etmeden ürünü geri yollayın.
Dostum paketi almadan içinde ne olduğunu nerden bilebilirim? Örnek veriyorum ben siteden 100TL'lik sipariş veririm bana 200TL'lik ürün gelir. Bu noktada anlarım ki bir hata var. Ama ben siteye daha önce girdiğimi bile unutmuşum. Benim tüm bilgilerim doğru şekilde bana bir kargo geliyor. Üstelik bu kargoyu 3 gün geç alıyorum yine bana herhangi bir bilgi gelmiyor. Bende haliyle normal karşıladım. Aslında evet şüphe edip sorabilirdim ama uğraşmadım açıkçası. Şimdi benim sorum gayet net ama yine herkes hakim, savcı kesildi birbirini hırsız ilan ediyor. Düzgün bir dille açıklamak çok zor sanırım bazı ''insanlar'' için.

İade edin. Zaten firmaya 1 kez yalan söylemişsiniz. Firmada telefon kaydı varsa, güvenlik almıştır demişsiniz kargoda imzanız var. Şu eşim dostum hediye almıştır olayı da hiç inandırıcı değil açıkçası. İnsan bir sorar eşine dostuna, kim aldı? Diye. Yanlış anlamayın sizi yargılamıyorum ama planlamada hata yapmışsınız, hikayede sizin aleyhinizi ciddi boşluklar. :D iade edin kurtulun. Çünkü her geçen gün sizin aleyhinizi kullanabilecekleri bir şeyler verecek gibisiniz firmaya :D

Dostum paketi almadan içinde ne olduğunu nerden bilebilirim? Örnek veriyorum ben siteden 100TL'lik sipariş veririm bana 200TL'lik ürün gelir. Bu noktada anlarım ki bir hata var. Ama ben siteye daha önce girdiğimi bile unutmuşum. Benim tüm bilgilerim doğru şekilde bana bir kargo geliyor. Üstelik bu kargoyu 3 gün geç alıyorum yine bana herhangi bir bilgi gelmiyor. Bende haliyle normal karşıladım. Aslında evet şüphe edip sorabilirdim ama uğraşmadım açıkçası. Şimdi benim sorum gayet net ama yine herkes hakim, savcı kesildi birbirini hırsız ilan ediyor. Düzgün bir dille açıklamak çok zor sanırım bazı ''insanlar'' için.
Şahsen bana almadığım bir ürün kargoyla gelse, hediye notu vesaire olmasa kullanmam. Siz orada hata yapmışsınız. Ayrıca hediye olsa bile 3 gün içinde haberiniz olurdu değil mi?
Başıma gelen olayı anlatayım, Corsair soğutucu aldım. Cooler master geldi. Benim kargo başkasına gitmiş onun ki bana. Açıp kullanmış daha iyisi olduğu için. Ne hissettiğimi bilemezsin.

Şunu da ekleyeyim 700TL'lik bir ürün için büyük bir şirketin bana dava açmayacağına adım gibi eminim. Daha öncede benzer durumlara şahit oldum. Bu konuyu açmamın sebebi ürünü vermek istemem ancak verdiğimde bana sorun yaratıp yaratmayacağı konusunda kararsız kalmam zaten.

Kaç ürün geldi? 2 veya 3 ürün geldiyse, bir arkadaşta aynı modelleri alacaktı evime sipariş etmiş zannettim gibi birşey diyebilirsin bence. Ürünün jelatinini felan açtıysan işin uzayabilir.

Dostum paketi almadan içinde ne olduğunu nereden bilebilirim? Örnek veriyorum ben siteden 100TL'lik sipariş veririm bana 200TL'lik ürün gelir. Bu noktada anlarım ki bir hata var. Ama ben siteye daha önce girdiğimi bile unutmuşum. Benim tüm bilgilerim doğru şekilde bana bir kargo geliyor. Üstelik bu kargoyu 3 gün geç alıyorum yine bana herhangi bir bilgi gelmiyor. Bende haliyle normal karşıladım. Aslında evet şüphe edip sorabilirdim ama uğraşmadım açıkçası. Şimdi benim sorum gayet net ama yine herkes hakim, savcı kesildi birbirini hırsız ilan ediyor. Düzgün bir dille açıklamak çok zor sanırım bazı "insanlar" için.

Gayet düzgün açıkladım, yaşanacak senaryodan bile bahsettim sizin için. Ürünü direkt olarak geri yollayın. Size derse ki ürün açık vs diye bana öyle gelmişti gibi şeylerle bile kendinizi savunabilirsiniz. Hatta yüzsüzlük yapıp faturasız ürün yolladınız tavrına bürünerek CİMER'e şikayet bile edebilirsiniz.

''Anlaşılan içimizde çok sayıda potansiyel hırsız varmış''
''Bildiğin adamların malına çökmüşsün''
Bu ve bunun gibi bir çok ima var tekrar okursan eğer tüm mesajları. Herhangi bir tespit yapmana gerek yok. Arada gerçekten konuya cevap veren arkadaşlar sayesinde ben cevabımı aldım. İade ettiğim takdirde sorun yaratmayacağını düşünerek ürünü vereceğim. Teşekkürler tekrar.

Geri
Yukarı