Sırtım iyi mi?

Testoyla alakası yok? Kasların gelişmesini hangi hormon sağlıyor acaba. Testonun hiçbir önemi olmasa kadınlar neden gelişemiyor?

Gelişme hızından bahsediyorum ve %70 genetiktir demişim. Genetik zaten hormonların ne ölçüde salgılanacağına kadar A-Z tüm hormonel faktörlerdir. Sadece testo değil genel olarak tüm genetik demek istedim. Hiçbir önemi yok da dememişim farkında iseniz. Kasların gelişmesinde tek rol oynayan hormon testo değil demek istedim.

Gelişme hızından bahsediyorum ve %70 genetiktir demişim. Genetik zaten hormonların ne ölçüde salgılanacağına kadar a-Z tüm hormonel faktörlerdir. Sadece testo değil genel olarak tüm genetik demek istedim. Hiçbir önemi yok da dememişim farkında iseniz. Kasların gelişmesinde tek rol oynayan hormon testo değil demek istedim.

Genetik vücuttaki kasların şeklidir mesela göğsün ortasının birleşik olmaması bir genetiktir bicepin kısa kesilmesi bir genetiktir tabii ki genetiğin de önemi var ama %70 değil testoyu yok sayamazsınız alakası yok falan denemez gelişimi sağlayan hormon testodur.

Genetik vücuttaki kasların şeklidir mesela göğsün ortasının birleşik olmaması bir genetiktir bicepin kısa kesilmesi bir genetiktir tabii ki genetiğin de önemi var ama %70 değil testoyu yok sayamazsınız alakası yok falan denemez gelişimi sağlayan hormon testodur.

Genetik hem hormonel hem de doğumda belirlenen faktörlerdir zaten. Sixpack'in olup olmayacağı vücut tüylerinin ne ölçüde çıkacağı gibi. Testoda genetiksel bir faktör sayılabilir. Genetik gelişme hızında önemli faktörlerden biridir. Arkadaş 4.5 aydır gittiği ve gelişme olup olmadığını sorduğundan dolayı bunu söyledim hocam.

Bayağı yemek yiyorum hatta annem babam bunun yüzünden bana çok kızdılar kusa kusa yemek yiyorum bazen gene de kilom hep 53.

Yaşına göre gayet iyi sırtın var fakat bu sporu takıntı haline dönüştürme zaten ergenliğe girince testo salgılayacağın için gelişiminde artacak, kusana kadar yemene gerek yok daha çok gençsin illaki gelişeceksin.

Kalori hesabıdır falan onlar boş kardeş hayvan gibi yiyeceksin hayvan gibi basacaksın.

Kalori hesabı olmadan nasıl doğru düzgün bulk ve definasyon yapacak bu arkadaş? Cahil cahil konuşmayın lütfen.

Akılın yaşta değil başta olması ile durumun alakası yok. Kütle kazanmak bu yaşlarda uygun değil. Ayrıca yüksek kütlelerde kortizol salınımı artacak ve vücudu sıkıntıya girecek.
Çocuğun Arnold olacak hali yok zaten. İdeal kilosuna erişse yada 2-3 kilo üstüne temiz bir şekilde çıksa yeterli zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı