Sırttaki yaralar neden olur?

Yusufdmrk

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sırtımda yaralar çıktı. Ne zaman çıktığı hakkında bir fikrim yok. Bir acısı da yok.
Kilo verdim birazcık. Bundan kaynaklanıyor olabilir mi?

Sırtımda yaralar çıktı. Ne zaman çıktığı hakkında bir fikrim yok. Bir acısı da yok.
Kilo verdim birazcık. Bundan kaynaklanıyor olabilir mi?
Dostum böyle uzun çizgiler halindeyse cilt çatlağı olarak geçiyor. Benimde omuzlarım da çok fazla var. Belli bir süreden sonra cildin rengini alıyor ama iz kalıyor.

Evet neden oluşuyor bilgisi var mı?
Ani kilo alıp verme, spor yapıyorsan, hızlı büyüyorsan, cildin esnek değilse olabiliyor. Benim bilgim bu kadar. Tek çözümü lazer tedavisi idi sanırsam. Onlarda pahalı oluyor şahsen. Çok fazla görüntü takıntın yoksa boş ver.

Ani kilo alıp verme, spor yapıyorsan, hızlı büyüyorsan, cildin esnek değilse olabiliyor. Benim bilgim bu kadar. Tek çözümü lazer tedavisi idi sanırsam. Onlarda pahalı oluyor şahsen. Çok fazla görüntü takıntın yoksa boş ver.
Benlik sıkıntı yok, ,zaten sırtta çok görünmüyor. Teşekkürler.

Yara ile çizgi ayrı şeyler. Yeni oluştuysa bir cildiyeye gitmende yarar var. Ciltte oluşan izler yaraların erken tedavisi kalıcı çözüm sağlayabiliyor çoğu zaman.
Görmeden incelemeden ilaç önermeyeceğim o yüzden.
Cildiyeye sıra almak çok zor şuan maalesef,
Yeni çıkması 1 sene çok rahat olmuştur çıkalı.
Sanarım birşey yapmayacağım.
Siz doktorsunuz galiba hocam minnettarız size bu riskli ortamda çalışıyorsunuz.

Doktor değilim ancak sağlık bilgim yüksektir.
Doktorların işi zor evet maalesef pandemiden dolayı hem risk alıyorlar hem de bu yüzden insanlardan sakınıyorlar o yüzden randevu bulamıyorsunuz :)
Aciliyetiniz varsa ve ağrı veya sızı yapıyorsa acile gidip durumu anlatabilirsiniz.
1 yıl baya geçmiş bu arada, umarım ağrısı veya kanaması yoktur o izlerden.

Yeni konular

Geri
Yukarı