Sistem açılırken Windows Bellek Tanımlama Aracına giriyor

Barış Maran

Centipat
Daha fazla  
Ekran kartım yandı galiba. Yeşil yeşil pixeller geliyordu. Kulaklığa cızırtı sesi falan anakarta taktım böyle diyor yardımcı olur musunuz? Çok önemli işlerim var yapamıyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_20220707_225707.jpg
    IMG_20220707_225707.jpg
    62,3 KB · Görüntüleme: 16
  • IMG_20220707_224652.jpg
    IMG_20220707_224652.jpg
    131,8 KB · Görüntüleme: 27
Ekran kartıyla alakası yok diye düşünüyorum.
Bence ram ile ilgili bekleyin veri taraması yapıyor diye anladım.
Bellek taraması yapıyor 30 dakikadan fazla bile sürebiliyor yani eğer takılırsa tekrardan yazabilirsiniz buraya

@Heilsh veri taraması denilen bir şey yok, en azından RAM için.
@Barış Maran hayır. Eğer RAM'de bir XMP profili var ise onu kaldırın.
Bunu uygulayın. Eğer bir uyarı verirse bizlere belirtin. Eğer sorun vermez ise başka testlere geçeceğiz.

ram çıkartıp takayım mı çıktım esc bastım ama
Ekran kartıyla alakası yok diye düşünüyorum.
Bence ram ile ilgili bekleyin veri taraması yapıyor diye anladım.
Bellek taraması yapıyor 30 dakikadan fazla bile sürebiliyor yani eğer takılırsa tekrardan yazabilirsiniz buraya

Bunu uygulayın. Eğer bir uyarı verirse bizlere belirtin. Eğer sorun vermez ise başka testlere geçeceğiz.
tamamdır

Bellek taramasından bahsettim önceden okumuştum böyle bir sorunu daha bence 2 ram kullanıyorsa birisi bozulmuştur diye tahmin ediyorum eğer sorun devam ederse ikisini de teker teker çıkartıp denemeli diye düşündüm

Bir mavi ekran hatası aldınız mı? Ayrıca Memtest86 ile dener misin

Bellek taramasından bahsettim önceden okumuştum böyle bir sorunu daha bence 2 ram kullanıyorsa birisi bozulmuştur diye tahmin ediyorum eğer sorun devam ederse ikisini de teker teker çıkartıp denemeli diye düşündüm
çıkarttım takmıyorum ışıkları yanmıyor ve tek ram 16 direkt yarın bilgisayarcıya gideceğim bir şey yaparım diye korkuyorum

Bilgisayarcı sizden gereksiz para isteyecektir. Ram vb. parçalar zor bozulabilecek parçalardır. İçiniz rahat olsun, bir şey yapmazsınız.

Windows'u normal şekilde açabiliyor musunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı