Sistem açılış ekranında donup görüntü vermeyi kesiyor

ChowSter

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarı ilk çalıştırdığımda ekrana görüntü geliyor. Windows hoş geldiniz yazısına kadar geliyor, orada donup sinyal yok hatası geliyor. Kasanın Power tuşuna basılı tutup kapatıp tekrar açtığımda bilgisayar tam olarak çalışıyor. Ama bilgisayarı ilk açtığımda hoş geldinizde donup monitör birden sinyal yok olarak siyah ekrana dönüşüyor fakat kasa hala çalışıyor, fanları sorunsuz dönüyor. BIOS pilini çıkardım, 5dk bekledim, taktım, olmadı. RAM'ları çıkardım silgi ve peçete ile uçlarını sildim, yine olmadı. İşlemci macununu değiştirdim, yine olmadı. İleride sorun yaratabilir diye konuyu açmak istedim. Ne yapmam lazm?

Kapalıymış o zaten hocam. Donanımsal bir sıkıntı olabilir mi? Ama öyle olsa ikinci açışımda sistem tam olarak çalışmaz.

Anakart zaten başlı başına bir sıkıntı. Benimkinde çıkmayan sorun yoktu. Dediğim ayar kapalıysa açıp deneyin bir de. Deneme yanılma yapacağız mecbur.

Anakart zaten başlı başına bir sıkıntı. Benimkinde çıkmayan sorun yoktu. Dediğim ayar kapalıysa açıp deneyin bir de. Deneme yanılma yapacağız mecbur.
peki hocam deniyorm

Şu anki BIOS sürümünüz hangi yıl çıkmış kontrol eder misiniz?
v17.16 yazıyor sürüm hocam

yok hocam aynı hala 2 güne kadar temiz çalışıyordu bi macun değiştirdim fanı taktım düğmeye bastım böyle oldu hala da böyle

Peki hocam deniyorum.

V17.16 yazıyor sürüm hocam.

Yok hocam aynı hala 2 güne kadar temiz çalışıyordu bir macun değiştirdim fanı taktım düğmeye bastım böyle oldu hala da böyle.

Rufus ile belleği FAT32 ile biçimlendirerek Update dener misiniz?

Rufus ile belleği FAT32 ile biçimlendirerek Update dener misiniz?

Bence BIOS güncelleme ile uğraşmadan yazılım veya donanım sıkıntılı mı onu araştırın. Macun işleminden sonra oldu deniliyor işte oradan başlamalı. Macun GPU veya CPU hangisine uygulandı?

Yeni konular

Geri
Yukarı